Agresivní produkty

Čistění pleti by mělo zahrnovat maximálně šetrné produkty, které by v žádném případě neměly dráždit vaši pleť. To v praxi znamená žádný alkohol nebo jiné látky, na které vaše pleť může být dokonce alergická. Stejně tak je důležitý výběr produktů přesně na míru vaší pleti. Mnozí používají péči na aknózní pleť nebo mastnou pleť, které ale nadměrně vysušují. V takových případech je dost možné, že pokožka je prostě naopak dehydrována a proto produkuje zvýšenou produkci mazu. Pokud si nejste svým typem pleti jistí, nechte si poradit od odborníka, nebo si zajděte na měření pleti. Výběr produktů by se rozhodně neměl ani v nejmenším podceňovat!

Hydratace je základem péče a je nutná i u mastné pleti. Postupujte následovně: mléko či gel, tonikum, sérum, oční krém a hydratační krém. Zvolte si produkty přesně podle typu vaší pleti a rychle uvidíte rozdíl.

Micelární voda

Obrovskému boomu micelárních vod jsme podlehli snad všichni. Ještě aby ne! Kdo z nás by nechtěl ušetřit čas jinak “zbytečně” zdlouhavým odličovaním? Jediný produkt, který nám slibuje intenzivní odlíčení, tonizaci a hydrataci v jediném kroku. Bohužel se jedná o pouhý marketingový trik, který naší pleti rozhodně neprospívá. Složení micelární vody není totiž pro naši pleť vůbec šetrné a její dlouhodobé užívání vede k iritaci pleti a postupně ztenčuje vrstvy naší pokožky. Tento proces má pak za výsledek zarudlou a až průsvitnou pleť. Místo používání tohoto “multifunkčního zázraku” se raději vraťte k původním 3 krokům v odličování, jež zahrnuje čistící gel nebo mléko, tonizaci a následnou hydrataci.

Řada MATIS Réponse Delicate cílí díky šafránu na citlivou pleť a nabízí tonikum, krém a masku, tedy základy péče, která je nejefektivnější, když ji používáte od stejné značky. Seženete exkluzivně v parfumerii FAnn.

Vatové tamponky

Odličovacím tamponkům asi málokdo z nás věnuje zvýšenou pozornost. Přitom denně přichází intenzivně do styku s naší pletí. Jejich výběr je stejně tak důležitý, jako selekce kvalitních produktů. Velká většina z nich má ne příliš šetrná vlákna, která dráždí naši pleť. Vybírejte proto ty organické ze stoprocentní bavlny, protože zaručují maximálně jemná vlákna. Pokud jste majiteli extrémně citlivé pleti, můžete je vyměnit za přírodní konjakové houby. Ty jsou k naši pleť nejen velmi šetrné, ale přinášejí také mnohem ekologičtější přístup k naší planetě.

Více absorbující tamponky jsou pro pleť agresivnější. Dejte si na ně pozor, volte spíše bavlněné a nebo rovnou sáhněte po ekologičtějších konjakových houbičkách.