Jarní úklid a reorganizace koupelny

I samotný jarní úklid úzce souvisí s celkovým detoxem. Alespoň ten ve vaší koupelně. Je na čase vyhodit staré produkty. Stejně tak se zbavte produktů plných silikonů, parabenů a další chemie, která dělá vaší pleti více škody, než užitku.

Domácí wellness

Kdy naposled jste vaší pleti dopřáli peeling nebo masku? Věřte, že rozmazlování a důkladná péče je přesně to, co vaše pokožka právě teď potřebuje. Pro důkladný detox pleti se zaměřte na masky s obsahem kaolínu, černého uhlí, nebo zeleného jílu.

Nechte pleť volně dýchat

Každý den si zajděte na dlouhou procházku přírodou a nastavte svou pleť prvním slunečním paprskům (samozřejmě jen s ochranným SPF). Make-up odložte stranou a nechte pleť odpočinout, co nejvíce to půjde. Skvěle také funguje sauna, která pokožku zbaví toxinů a dodá jí maximální svěžest a zdravou barvu.

Hydratujte

Zimou vysušená pokožka potřebuje dvojnásobnou dávku hydratace. A to nejen zvenku, ale i zevnitř. Vypijte každý den klidně 2,5 litru čisté vody s citronem. K tomu přidejte pár šálku čistícího nebo pravého zeleného čaje. Skvěle funguje i zelený ječmen, chlorela, nebo spirulina.