Zimní péče o pleť: Udržujte svou pleť v nejlepší kondici i přes chladnou a suchou zimu

Všichni se těšíme na krásnou krajinu zasypanou sněhem, který krásně křupe pod nohama. Bohužel to však není jediná tvář zimy. Víc než ta bílá, nás venku čekají suché mrazy a ledový vítr šlehající do tváří. Péče o pokožku během zimy zabere trochu času a úsilí navíc, protože podmínky jsou pro naši jemnou ochrannou bariéru poměrně extrémní. Kůže je vystavena přírodním živlům: studenému vzduchu, ledovému větru a slunci odrážejícímu se od sněhu. Není divu, že tak často bojujeme s vysušenou pokožkou, šupinkami a svěděním.

Tyto tipy vám pomohou předejít nepříjemným „vedlejším účinkům“ zimy a udržet vaši pokožku zdravou a šťastnou i v těch nejnáročnějších podmínkách.

Nevysušujte svou pokožku

Vaše pokožka přirozeně produkuje oleje, které ji také pomáhají chránit a udržovat ji zdravou. Je proto dobré se vyhýbat dlouhým horkým koupelím a sprchám na každodenní bázi. Svůj sprchový gel vyměňte za vyživující sprchový olej, například od značky Sabon, který obsahuje kombinaci vzácných přírodních olejů.

Dodejte si hydrataci zvenku i zevnitř

Přechody ze zimy do tepla a topení obecně naše tělo celkově vysušuje. Velkým pomocníkem v těchto případech je zvlhčovač vzduchu, který ocení nejen vaše pleť, ale i dýchací cesty. Ty nejlepší navíc likvidují bakterie a alergeny nebo mají možnost přidání aromaterapeutických olejů. V chladnu méně pociťujeme žízeň, proto je obzvlášť důležité si hlídat pitný režim a častěji si dopřát neslazené čaje nebo vodu.

Nezapomeňte opalovací krém

Ochrana pleti před slunečním zářením je nesmírně důležitá nejen v létě. Jen si vzpomeňte na horské slunce, které se odráží od sněhu a po dni na svahu zanechá obličej spálený jako od moře. Právě UV ochrana by měla být základem péče o pleť po celý rok, jelikož je to jediná účinná prevence stárnutí obličeje.

Důkladně promazávejte pokožku

V zimních měsících vyměňte lehký hydratační krém na bází vody za vyživující na bázi olejů. Výborný je například karotkový krém Sabon, obsahuje olej z mrkvových semen, který působí antioxidačně a chrání pleť před volnými radikály. Na zbytek těla vyzkoušejte například tělové oleje, zejména kolena a lokty ocení takovouto péči každý den.

Dbejte zvýšené opatrnosti

Pokožka je v zimě mnohem zranitelnější, takže pokud máte kožní onemocnění, jako je ekzém nebo lupénka, vyhýbejte se jakýmkoli dráždivým látkám nebo alergenům, o kterých víte, že váš stav zhoršují. Dávejte si také pozor na povrchové omrzliny či alergickou vyrážku zapříčiněnou mrazem.

TIP: Pokud trpíte podrážděnou pokožkou či ekzémy, dopřejte si hojivou koupel přidáním jedné lžíce Sabon Body Scrubu, který obsahuje vzácné oleje a léčivou sůl z Mrtvého moře.