Tyto tipy vám pomohou předejít nepříjemným „vedlejším účinkům“ zimy a udržet vaši pokožku zdravou a šťastnou i v těch nejnáročnějších podmínkách.

Nevysušujte svou pokožku

Vaše pokožka přirozeně produkuje oleje, které ji také pomáhají chránit a udržovat ji zdravou. Je proto dobré se vyhýbat dlouhým horkým koupelím a sprchám na každodenní bázi. Svůj sprchový gel vyměňte za vyživující sprchový olej, například od značky Sabon, který obsahuje kombinaci vzácných přírodních olejů.

Dodejte si hydrataci zvenku i zevnitř

Přechody ze zimy do tepla a topení obecně naše tělo celkově vysušuje. Velkým pomocníkem v těchto případech je zvlhčovač vzduchu, který ocení nejen vaše pleť, ale i dýchací cesty. Ty nejlepší navíc likvidují bakterie a alergeny nebo mají možnost přidání aromaterapeutických olejů. V chladnu méně pociťujeme žízeň, proto je obzvlášť důležité si hlídat pitný režim a častěji si dopřát neslazené čaje nebo vodu.

Nezapomeňte opalovací krém

Ochrana pleti před slunečním zářením je nesmírně důležitá nejen v létě. Jen si vzpomeňte na horské slunce, které se odráží od sněhu a po dni na svahu zanechá obličej spálený jako od moře. Právě UV ochrana by měla být základem péče o pleť po celý rok, jelikož je to jediná účinná prevence stárnutí obličeje.

Důkladně promazávejte pokožku

V zimních měsících vyměňte lehký hydratační krém na bází vody za vyživující na bázi olejů. Výborný je například karotkový krém Sabon, obsahuje olej z mrkvových semen, který působí antioxidačně a chrání pleť před volnými radikály. Na zbytek těla vyzkoušejte například tělové oleje, zejména kolena a lokty ocení takovouto péči každý den.

Dbejte zvýšené opatrnosti

Pokožka je v zimě mnohem zranitelnější, takže pokud máte kožní onemocnění, jako je ekzém nebo lupénka, vyhýbejte se jakýmkoli dráždivým látkám nebo alergenům, o kterých víte, že váš stav zhoršují. Dávejte si také pozor na povrchové omrzliny či alergickou vyrážku zapříčiněnou mrazem.

TIP: Pokud trpíte podrážděnou pokožkou či ekzémy, dopřejte si hojivou koupel přidáním jedné lžíce Sabon Body Scrubu, který obsahuje vzácné oleje a léčivou sůl z Mrtvého moře.