Iskra chtěla být vždycky modelkou, kvůli kilům navíc ji však mnozí přesvědčovali o tom, že to nejspíše nebude cesta pro ní. Ona se i přesto rozhodla si za svým snem jít a dnes je jednou z nejslavnějších a nejúspěšnějších plus size modelek.

Její slavné video, ve kterém jede v metru jen ve spodním prádle a mluví o tom, proč bychom se měli přestat hnát za dokonalostí, upoutalo pozornost milionů lidí po celém světě.

Pokud se o Iskře chcete dozvědět více, doporučujeme její TEDx Talk a také její skvělý YouTube kanál. Tam nahrává spoustu videí, kterými se snaží upozornit na problémy žen v dnešním světě.

A jaké tipy jsme se od Iskry naučily my?

Najděte na sobě 5 věcí, které máte ráda

Pokud máte ve zvyku stoupnout si před zrcadlo a ihned se zaměřit na svoje nedokonalosti a všechno, co vám na vás a vašem těle vadí, není divu, že pak vidíte a vnímáte jen je. Přitom na každém z nás je toho tolik krásného. A to nejen fyzicky. Zdravé a fungující tělo, které vám umožní sportovat, vařit, tančit. To je přeci to, čeho bychom si měli vážit, a ne na sobě hned hledat nedokonalosti. To si vaše tělo nezaslouží, buďte k němu trochu milejší a shovívavější. Zaslouží si to.

Až si příště stoupnete před zrcadlo, udělejte to jako Iskra. Najděte na sobě pět věcí, které máte ráda.

Pečujte o sebe

Vaše tělo si za to, jakou službu vám každý den dělá, zaslouží občas (nebo klidně každý den) trochu péče. Zajděte si na pedikůru, manikůru, na masáž. Napusťte si horkou vanu a relaxujte. Nebo si udělejte domácí lázně a dejte si masku na vlasy, obličej i nohy. Dobře si také rozmyslete, čím svoje tělo krmíte. Zeleniny ani ovoce není nikdy dost.

Krása navíc přichází zevnitř, takže pečujte i o svojí duši. Nenuťte se do toho, co vás nebaví. Když budete mít pocit, že potřebujete být sama se sebou, nechoďte na tu párty, kam jste původně chtěla jít. Užijte si klid. Dělejte prostě to, co v tu kterou chvíli potřebujete. Buďte pro sebe vždy na prvním místě. Jenom tak můžete přinést něco pozitivního i do života ostatních.

Buďte k sobě milejší

Kdo jiný by měl být na vás milý, když ne vy. Trávíte se sebou veškerý čas, takže se koukejte stát svojí vlastní oporou, podporou a nejlepší kamarádkou. Naučte se mít se bezpodmínečně ráda, nenadávejte si. My víme, že to tak nemyslíte, vaše mysl si ale tyto impulzy přebírá podle svého a vašemu sebevědomí mnohem více prospěje, když se občas pořádně pochválíte. Uvidíte, že se pak budete cítit mnohem lépe.

Vnímejte svoje chyby jako něco jedinečného a originálního. Protože to, že něco neodpovídá tradičním představám o kráse, vůbec neznamená, že je to špatně. Chyby nás odlišují a dělají nás mnohem zajímavějšími. A hlavně pamatujte, že to, co vy vnímáte jako nedostatek, může někdo jiný brát jako něco krásného. Vše je jen o úhlu pohledu.

Tak se na sebe zkuste podívat jinýma očima a uvidíte, že je toho na vás krásného až až.

Tak už se máte ráda? Nebude to přes noc, to je nám jasné, ale je to cesta, která stojí zato. Cesta k sebelásce je totiž jedna z nejdůležitějších ve vašem životě. Tak si klidně dejte na čas. Důležitá je snaha a odhodlání.