Bob – když chcete zkracovat

Vlasový styl zvaný bob bývá ve své hladké variantě často nazýván mikádo. Dnes však tato úprava nabízí mnohem propracovanější střih, než tomu bylo dříve. Krátké vlasy byly ve 20. letech neodmyslitelně spjaty s touhou po emancipaci, ale také s oblibou sportu. V 60. letech vnesl revoluci do dámských účesů legendární kadeřník Vidal Sassoon, který tento střih poprvé předvedl na herečce Nancy Kwan. Od té doby je tento ikonický styl nesmrtelný a v různých mutacích nás doprovází snad každou sezonu. Nejlepší na bobu je, že si můžete hrát s jeho délkou, můžete přidat i ofinu, ale také konce zvlnit žehličkou směrem ven a pak jen vlasy prohrábnout prsty. Pakliže chcete vlasy zkracovat, ale ne příliš, inspirujte se dlouhým bobem podle Kate Middleton. Jedná se o délku, která vám umožní všechny úpravy vlasů, na něž jste zvyklá, a přitom uspokojíte svoji touhu po změně.

U tohoto střihu si můžete hrát nejen z délkou, ale i s formou a objemem.

V délce vlasů na ramena se zhlédla také herečka Vanessa Hudgens

Vévodkyně Kate v uplynulých týdnech také výrazně zkrátila vlasy. Troufnete si i vy?

Jako hřebíky

Vlnité vlasy milujeme a k létu neodmyslitelně patří. Podzim však této uvolněnosti učiní přítrž! Nosit se budou vlasy rovné jako hřebíky. A stylizovat se takto budou i konečky a ofina! Vlasy jednoduše přejeďte pár tahy žehličkou a konce nechejte co nejvíce trčet. Tento styling se dotkne i culíků, které se vrací ve své hladké formě. Ideální úprava jak do kanceláře, tak na večer. Něco nám ale říká, že messy ponytail tento trend stejně přežije. Je jednoduchý, svěží a máme ho spojený s volnými dny, takže se nám ho opravdu nebude chtít za žádnou cenu vzdát!

Vlasy rovné jako hřebík slavily svůj vrchol na konci devadesátek. Nyní se však vracejí v mnohem sofistikovanější podobě.

Něco pro milovníky minimalismu a geometrie. Pozor ale na to, že při rovné úpravě vynikne jakákoliv nedokonalost střihu.

Gumička obtočená pramenem vlasů, to už tady jednou bylo.. A je to zase zpátky!

Stuhy ve vlasech

Objevily se na všech klíčových přehlídkách letošní sezóny. Zatímco dříve návrháři a vlasoví mágové dávali přednost vzorovaným šátkům a barevným stuhám, letošek se nese ve znamení minimalistických černých stuh. Tento trend si opravdu necháme líbit! Černou sladíte jednoduše se vším a vypadá elegantně. V případě, že vás neokouzlí dostupné vlasové ozdoby a sponky, které na tento trend sázejí, navštivte galanterii. Pro pevnější uvázání vybírejte sametové stuhy, které mají rovněž tu výhodu, že vám nebudou klouzat z vlasů. A co k nim nosit? Ideálně bílou barvu a chocker. Takto třeba u Marchesy doplnili i krajkové svatební šaty a výsledek byl naprosto božský!

Masivní sametové čelenky se hřály na výslunní v 90. letech. Nyní si je můžete po vzoru kolekce ready to wear od Temperley Ready vyrobit ze sametové stuhy.

Tento vzhled sicilské vdovy si nás naprosto podmanil!

Máte-li šikovné ruce, můžete si stuhu zaplést i do copu či jí jen obtočit konec copu, který necháte ležérně vykukovat.

Barevná kouzla

S vlasy v neobvyklých barvách nesáhnete vedle ani letos. Byly vidět na ulicích v období všech evropských fashion weeků i na módních molech. Nedávno svůj Instagram barevnými přelivy zaplavily také různé osobnosti v čele s extravagantní Lady Gaga. A perleťově růžovou do své platinové blond hřívy vpustila i Cara Delevingne. Vyzkoušejte smývatelné spreje. Nakoupit je můžete hned v několika barvách a vlasy kombinovat se svým outfitem. Barev tedy není opravdu třeba se bát!

Takto se nám vybarvila Lady Gaga, která vyráží na Joanne World Tour.

Pomalu si zvykáme na krátké vlasy a ona nás opět překvapí něčím novým! To je prostě božská Cara.

Vlasy z čela 

Odhrnout si kadeře z obličeje je letošním must havem. Můžete tak učinit použitím stylingových přípravků pro mokrý vzhled a výsledek pak ještě přestříkat leskem ve spreji. A je úplně jedno, zda vlasy z obličeje sčešete dozadu a konce necháte zvlněné či je sčešete ke straně. Zajímavostí je, že se po delší době ke slovu dostává opět pěšinka uprostřed, slušet bude zejména kratším a rovným střihům, u nichž vynikne o to více.

Pěšinka slaví svůj velký comback. Michael Kors ji ještě více zdůraznil tím, že modelkám zastrčil vlasy za uši.

Víte, co je na tomto looku úplně nejlepší? Že dá vyniknou vašemu obličeji. Dejte si proto záležet na líčení. Základem je, aby tvář vypadala především odpočatě.

Třpytivé ozdoby

Říkali jsme, že tento podzim bude hravý. Vyřádit se můžete na vlasových doplňcích, které budou hodně, opravdu hodně opulentní. Štrasové spony, velké nápisy, cokoliv si budete přát. Meze se fantazii rozhodně nekladou! Tento trend si skvěle rozumí s velkými náušnicemi, které jsou letos také velmi cool.

Takto se po mole proháněly modelky britské návrhářky Ashley Williams na londýnském fashion weeku.