2d300a9d372fb50025a20f0370c255aaBYREDO ROSE OF NO MAN’S LAND
Přiznám se, že švédská značka BYREDO je mým favoritem a není snad jediná vůně, která by mě neokouzlila. A novinka s názvem Rose of no man’s land opět nezklamala. Příběh ukrývající se v minimalistickém flakonu je plný nesobeckosti a soucitu a je poctou všem ošetřovatelkám z 1. světové války, kterým vojáci přezdívali “Růže ze země nikoho”. A i vůně působí jako balzám na duši, najdete v něm růžový pepř, okvětní lístky turecké růže a jemné akordy malin, to vše ještě podpořeno bílým jantarem a dřevem papyrusu. (Parfém Rose of no man’s land, Byredo/Ingrediens 100 ml 3 950 Kč)

Marc-Jacobs-Decadence1MARC JACOBS DECADENCE
Návrhář Marc Jacobs pojal letošní podzim opravdu pompézně, žensky a rozhodně hodně sexy. Ty tam jsou křehké květinové vůně pro romantické povahy, tentokrát jde o vůni pro dračice. Decadence je smyslná a vášnivá vůně s exotickými doteky, ve flakonu inspirovaném legendární kabelkou se skrývají sladké švestky, ambra a vetiver. Věřte, že když si k ní přivoníte, budete mít chuť tančit, zpívat a měnit svět. (Parfémová voda Decadence, Marc Jacobs/Sephora, 100 ml info o ceně v parfumérii)

EDP 50 mlDSQUARED2 WANT
Další vůní, která upoutá na první pohled svým flakonem a na ten druhý svou květinovo-orientální kombinací. Inspirací při jejím vzniku byla parfémářům žena mnoha tváří, silná i jemná zároveň, ale hlavně originální a hravá. A to se mě osobně jako předloha zdá perfektní, stejně jako mix mandarinky, která k podzimu neodmyslitelně patří, čerstvého zázvoru a růžového pepře, který perfektně dotahuje vanilka. (Want, Dsquared2/Fann parfumérie, 50 ml 1 820 Kč)

o.34470CARVEN L’ABSOLU
Neumím si představit podzim bez omamných a jedinečných vůní a proto ve výběru letošních novinek nesmí chybět parfémová voda L’ABSOLU módního domu Carven. Květinová, čistá a přeci hypnotizující a bezostyšná. Snoubí v sobě zelenou mandarinku, ylang ylang, jasmín a kosatec. A jako elektrizující tečku na závěr do ní parfémáři vdechli tóny patchuli a santalového dřeva. Z bílého flakonu na vás tak dýchne touha cestovat a být volná jako pták. (L’bsolu, Carven/ parfumérie Douglas, 100 ml 2 500 Kč)

Zdroj foto: Archiv firem