Parfémy Paco Rabanne jsou odjakživa úspěšné díky vyprávění příběhů. Ten letošní je ve znamení vítězství a  zrodil se z touhy mluvit o sportu novým způsobem. Nová pánská vůně je totiž inspirovaná sportem, pocitem vítězství a adrenalinu.

Ke stvoření tohoto parfému přizval Paco Rabanne parfumérku Véronique Nyberg, která pracovala na vůni ještě s dalšími třemi nosy: Anne Flipo, Olivier POLGE a Dominique Ropion. Stvořit novou vůni trvalo těmto odborníkům více než dva a půl roku. Svěží tóny zastupuje grapefruit, bobkový list a marine tóny. Smyslnou částí parfému je dřevo Guaiac, šedá ambra a pačuli.

Flakon parfému je inspirován tvarem trofeje a jeho autorem je nekonvenční návrhář Cédric RAGOT, který vymyslel flakon, který může následně sloužit třeba jako sběratelský kousek. Výraznou dominantou na obalu jsou stříbrná křídla naznačující svobodu a vítězství. Název INVICTUS je vyryt na vršku flakonu a je laděn do antického písma.

Tváří vůně se stal australský sportovec Nick Youngquest. Třicetiletý sportovec získal popularitu nejen tím, že je fotogenický, ale také proto, že jeho osobnost je perfektním odrazem muže nosícího vůni Invictus.

Vůni Invictus bude v průběhu září nabízet parfumerie Sephora. 100ml Eau de Toilette bude stát 2090 korun.

Foto: archiv značky