Krásné modelky s dokonalými těly se procházely po mole ve spodním prádle, doprovázely je při tom světoví umělci. Letos to byli Lady Gaga, The Weeknd a Bruno Mars. A stejně jako každý rok vzbudila přehlídka spoustu negativních reakcí.

Modelky jsou nezdravě hubené, zaznívá každý rok. Požadavky na modelky Victoria’s Secret opravdu nejsou malé, značka si zakládá na tom, že všechny modelky mají “zdravě vysportovanou a svalnatou postavu”.

vs1

Není tajemstvím, že se všechny před přehlídkou snaží zbavit přebytečné vody v těle a organismus tak dehydratují tím, že den předem nepijí vodu. Většina z nich po zbytek roku nemá tak dokanelé postavy jako v den přehlídky. I přesto se však stávají hrdinkami, pro mnoho žen po celém světě. Modlami a #fitspo inspirací.

Potřebujeme ještě tuto “módní přehlídku” v roce 2016, kdy jedním z hlavních témat je rovnoprávnost, feminismus a kdy se celá společnost snaží o to, aby ženy nebyly objektivizovány?

vs2

I přesto je ale na této akci něco naprosto uhrančivého. Miliony lidí se na přenos dívají, z modelek, které vkročí na slavné molo, se stávají celosvětové celebrity a obchody značky praskají ve švech. Rozhodně to tedy funguje a diváci i zákazníci andílky milují.

vs4
Problém objektivizace žen se ztrácí na pozadí toho, že se naprosto stejně obejktivizují i muži. Problém nerovnoprávnosti nezanikne zrušením jedné přehlídky. Asi by bylo příjemné vidět více typů postav, přeci jen neexistuje pouze jeden ideál, tak jak to prezentuje značka Victoria’s Secret. Berme to ale tak, že pozitivní zpáva a poselství této přehlídky je, být tou nejlepší verzí sebe sama, nejde jen o to, jak vypadáte, vše je o osobnosti a sebevědomí. Andílci tak vlastně mohou inspirovat.

vsr

Je to zkrátka o dokonalosti. Sen pro diváky i pro modelky. Pro mnohé modelky je to navíc ta nejvyšší meta jaké mohou dosáhnout.

Co na tom, že o módu jde až na posledním místě. Je to sen. A my si ho užíváme. Pojďme dál snít. Nemusíme se zbyteně rozrušovat nad jednou přehlídkou, která dělá pro ženskou polovinu populace možná více dobrého než špatného.

Fotky: Pinterest