60. léta

http://www.whenhowto.com/wp-content/uploads/2016/12/m1.jpg

Kromě hippies byl v 60. letech silným vlivem i pop-art. Ideálem krásy se stala modelka Twiggy s extrémně štíhlou postavou a výrazně nalíčenýma očima.

Klíčové prvky:

Umělé řasy, přičemž spodní byly často výraznější než horní. Tlusté oční linky působily ještě výrazněji díky kontrastní světlé kontuře nad nimi a ohyb oka se zvýrazňoval tužkou nebo stínem.

Inspirujte se:

Beauty bloggerky se 60. lety inspirují v jednom kuse. A výsledný look vůbec nemusí být přehnaný, stačí si z “šedesátek” vybrat jenom něco  třeba výrazné linky nebo umělé spodní řasy.

70. léta

Ženy v 70. letech se pomocí make-upu snažily docílit “přirozeného” looku, ale výsledek byl o poznání méně nenápadný než dnes.

http://hair-and-makeup-artist.com/wordpress/wp-content/uploads/2012/06/Farrah-Fawcett-1970s.jpg

Klíčové prvky:

Základem byla opálená pleť, kterou zvýrazňoval nebo nahrazoval bronzer. Na oči se používaly krémové oční stíny v pastelových barvách, hlavně modré. Pohled se prohluboval černou tužkou a na rty se nanášel lesk.

Inspirujte se:

Opálená pleť rozjasněná bronzerem a pastelově modré oční stíny mohou být vaším letním lookem. Vynechte výraznou linku a kombinujte třpytivé prvky s matnými, abyste se netřpytila celá.

80. léta

80. léta byla, co se dekorativní kosmetiky týče, rozhodně nejšílenější.

Klíčové prvky:

Rozmach disco kultury zapříčinil trend různobarevných očních stínů, které se navzájem kombinovaly a nanášely se až k obočí a potom šikmo směrem ke spánkům. Tvar očních stínů kopírovala i výrazná tvářenka a pro rty byla nezbytností sytě fuchsiová rtěnka.

https://i.pinimg.com/736x/15/ca/e9/15cae9791368ff612877d08db0e97d41--steven-meisel--s.jpg

http://www.liketotally80s.com/wp-content/uploads/2014/05/80s-makeup-2.jpg

 

Inspirujte se:

Inspirovat se můžete tvarem očních stínů, jejich barvy ale volte tlumenější a spíše neutrální. Na party můžete použít neonové odstíny na oči nebo rty, ale na denní nošení barvami šetřte.

90. léta

90. léta se do módy pořád vrací, a proto se klidně inspirujte i make-upem z tohoto období.

http://s2.r29static.com//bin/entry/1d9/x,80/1266562/image.jpg

http://s1.r29static.com//bin/entry/730/x,80/1266559/image.jpg

Klíčové prvky:

Modré oční stíny přetrvávají a doplňuje je linka na vnitřní straně spodního víčka, obočí je tenké a na rty se nanáší červená nebo tmavě hnědá rtěnka. Řasenka je samozřejmostí.

Inspirujte se:

Modrá je nejklasičtější barvou očních stínů, a ačkoliv se na několik málo let vytratila, nyní se do módy opět vrací. Výrazné rtěnky jsou zase ideální na podzim. Tenké obočí se podle trendsettingových agentur bude také pomalu vracet, zatím ale zůstaňte u přirozeného looku.