Správně zvolený odstín červené rtěnky dokáže doslova zázraky. Potřebujete vypadat hned ráno po náročném večírku dobře? Bude vám stačit rudá rtěnka! Rozzáří váš obličej a okamžitě tak odpoutá pozornost od začervenalých očí a tmavých kruhů. Kromě toho také v mžiku vykouzlí bělejší úsměv. Stejně tak dokáže pozvednout i ten nejobyčejnější outfit a zastat tak funkci sebelepšího doplňku.

Ptáte se, jak dokonale rudých rtů dosáhnout?

Zvolte ten správný odstín

Každá pleť si žádá jiný odstín červené. Je proto důležité, zvolit ten pravý. Proto se nebojte a vyzkoušejte hned několik odstínů, případně si nechte poradit vizážistou v parfumerii. Obecně platí, že světlé pleti s růžovým podtónem sednou studené odstíny, například vínové či fuchsiové. Tmavší pleti se žlutým podtónem naopak skvěle padnou teplé oranžovo červené. Korálové odstíny jsou univerzální. Berte také v potaz velikost vašich rtů. Pozor, příliš tmavá rtěnka rty zmenšuje!

Mějte rty k zulíbání

Aby rty byly k zulíbání a zároveň skvěle připravené na aplikaci rtěnky, je potřeba důkladná péče. Začnete s peelingem. Pokud doma žádný nemáte, jednoduše smíchejte trochu třtinového cukru s medem a kokosovým olejem. Naneste na rty, nechte pár minut působit a poté jemnými krouživými pohyby promasírujte kartáčkem na zuby. Poté smyjte a aplikujte hydratační balzám.

Použijte ty pravé produkty

Nezbytností je nejen balzám, ale také fixátor, který nanesete před použitím rtěnky a také konturující tužka. S tou vybarvěte rty po celé jejich ploše a až poté naneste klasickou rtěnku. Díky tomuto triku vydrží o dost déle a barva se nebude rozpíjet.

Zkombinujte to

Rudé rty vypadají skvěle jako doplněk. Noste je proto jen tak s obyčejným outfitem. Skvěle vypadají v kombinaci s džínami a bílým tričkem. Další variantou je klasický oblek nebo sako. Pokud máte hluboký výstřih, rudé rty budou daleko rafinovanější volbou, než řetízek.