O jednoduchých věcech mnohdy příliš přemýšlíme a přitom nám unikají staletími prověřené hodnoty. Místo zaručených rad z internetu či invazivní léčby se stačí spolehnout na jediné: návrat k našim kořenům a zejména pak k přírodě. Ostatně, jak říkal legendární lékař a vědec Louis Pasteur: “Nejlepším lékařem je příroda: Dokáže vyléčit tři čtvrtiny nemocí a nikdy nepomlouvá kolegy.”  Pečujeme o svoji pleť, vlasy i tělo. Nezapomínáme při tom všem ale na to nejzásadnější? Na péči o prostředí, ve kterém dennodenně žijeme?

To jsou i hodnoty, které vyznává sympatická francouzská firma Puressentiel. Její zakladatelé Isabelle a Marco Pacchioniovi se zavázali k tomu, sklízet ty nejčistší a nejúčinnější přírodní přísady způsobem, který je šetrný nejen k životnímu prostřední, ale současně i čestný k pěstitelům. Historie společnosti se píše od roku 2005 a za tuto poměrně krátkou dobu se již v lékárnách stačila stát jedničkou s aromaterapeutickými produkty na trhu. V jejím portfoliu naleznete celou řadu aromaterapeutických produktů, od spreje či balzámu pro lepší dýchání, přes inhalační tyčinky, až po řadu pro relaxaci a lepší spánek, obsahující například relaxační sprej, kapsle podporující kvalitní spánek či masážní olej pro uvolnění. Jaké je ale vlastně tajemství vlajkového výrobku – čistícího spreje Puressentiel, který se jako jeden z mála může pyšnit úctyhodnou 99,73% spokojeností svých uživatelů?

Foto: Puressentiel

 

Aromaterapie je více než jen krásná vůně!

Pozitivní účinky esenciálních olejů, které jsou dnes součástí přírodní kosmetiky či základním stavebním kamenem aromaterapie, jsou doloženy mnoha studiemi. Dokáží povzbudit naši mysl a s ohledem na jejich výběr nás buďto umí probudit k větší aktivitě či naopak navodit klidový stav, který je pro odpočinek a hodnotný spánek nezbytný. Ve svůj prospěch je tak můžete využít nejen v kosmetice, při masážích a relaxaci, ale i jako prevenci proti onemocněním, alergickým reakcím či nespavosti. A to vše zcela přírodní cestou a bez medikamentů! Na jaké výrobky z lékárny se v tomto případě spolehnout?

Stejně jako blogerkám po celém světě, ani redakci Iconiq.cz nemohl ujít nadčasový a ikonický produkt, který těží ze všech zmiňovaných benefitů esenciálních olejů. Čistící sprej Puressentiel využívá hned 41 druhů esenciálních olejů. I menší lahvička tohoto zázraku ve 200 ml obsahuje neuvěřitelných 10 kilogramů čerstvých rostlin! A výjimkou rozhodně nebude ani to, že vám tento čistě přírodní aromaterapeutický produkt doporučí váš lékař. Jeho účinky jsou totiž klinicky ověřené. Studie potvrdily, že čistící sprej Puressentiel hubí a odpuzuje roztoče, poradí si také s viry, bakteriemi, plísněmi a dokonce i hmyzem (konkrétně štěnicemi a moly).

Foto: Lucie Wink / www.elbeautyblog.com 

 

Čistota půl zdraví? Platí to stále!

Čistota prostředí je od dob Marie Kondo v naší společnosti tématem číslo jedna. Začít můžete samozřejmě i u generálního úklidu, jak po načerpání zkušeností z knihy Zázračný úklid v nové řadě Gilmorových děvčat předvedla rozená generálka Emily Gilmorová, ale hygienické a pobytově příjemné prostředí lze vytvořit i jako mávnutím kouzelného proutku během pár minut. Kde s používáním čistícího spreje začít? Logicky tam, kde trávíte nejvíce času – u vás doma, v práci nebo třeba v autě.

A co všechno sprej dokáže? Puressentiel zbaví váš domov všech virů, plísní a bakterií, provoní vzduch přírodní silou esenciálních olejů a vám se bude lépe dýchat a klidněji spát. Pocítíte nový příval energie a budete více odpočatí a spokojenější. Aromaesenciální sprej umí vyčistit vzduch, redukuje zdroje kontaminace v domácnosti, pach pocházející z domácích zvířat, zatočí se znečištěným nebo zakouřeným vzduchem, odstraní i zápach z povlečení a dalších textilií. Je tedy hotovým požehnáním pro všechny alergiky!

Foto: Nicole Kudelková / www.stylishwhiterabbit.com

 

Udělejte z očisty vašeho prostředí každodenní rituál

Sprej můžete používat dvojím způsobem: jako akutní dezinfekci místnosti či jako svoji každodenní rutinu. V případě velké očisty stačí 6 až 8 stříknutí do vzduchu do všech rohů místnosti. Puressentiel můžete aplikovat i na koberce a další povrchy. Necháte 30 minut působit a pak důkladně vyvětráte. Pro každodenní aplikaci pak stačí jedno až dvě stříknutí.

V nelehké době plné pracovního vypětí a stresu nám revoluční čistící sprej Puressentiel dává konečně šanci se pěkně zhluboka nadechnout bez strachu z infekce či onemocnění. Pro klidný a nerušený spánek pro nás jednoznačný must have!

Foto: Lucie Wink / www.elbeautyblog.com