Hydratace zevnitř i zvenku

Ano, pokud chcete mít dokonale hladkou pokožku bez pomerančové kůže, tak ani té se bez pořádné dávky hydratace nezbavíte. Důležité nejsou jen krémy a séra, ale také pravidelný pitný režim. Vypijte proto alespoň 2,5 litru vody s citronem denně a uvidíte, jaké se začnou dít zázraky.

Vyvážená strava

Stejně jako pitný režim souvisí se vznikem celulitidy i nevhodná strava. Zařaďte proto do svého jídelníčku dostatek bílkovin, potřebných sacharidů, zdravých tuků a co nejvíce čerstvého ovoce a zeleniny. Naopak vyřaďte všechna smažená jídla, rafinované cukry, mléčné výrobky, alkohol a cigarety.

Ledová sprcha

Skvělým a zároveň účinným trikem, který nestojí tisíce, je také ledová sprcha. Každé ráno osprchujte (nejen) problematické partie ledovou vodou. Ne studenou, ale opravdu ledovou. A co největším proudem. Začněte od nohou a pokračujte nahoru směrem k srdci. Pro maximální efekt se masírujte kartáčem na celulitidu.

Nezbytný pohyb

Abyste pomerančovou kůži co nejvíce zeliminovali, je potřeba mít opravdu dostatek pohybu. Skvěle funguje nejen běh, ale i rychlá chůze,  především do kopce a po schodech. Začněte hned zítra a místo tramvají se do práce vypravte pěšky.

Ty správné produkty

Samotné produkty vám celulitidu storprocentně nezredukují. V kombinaci s výše uvedenými body ale dokáží skvěle fungovat. Vsaďte na kávové scruby, intenzivní séra a tělová mléka. Nejlépe fungují ty s obsahem kofeinu, karobu, černého pepře a chilli.