Žijeme v neuvěřitelně propojeném světě, řídíme se trendy, které vznikají na globálních přehlídkových molech, a které se dostanou do celého světa během několika málo sekund.

Kadeřníci po celém světě potřebují být v čele každého klíčového módního příběhu, a ještě více potřebují umět jednotlivé trendy interpretovat způsobem, který bude v jejich salonu a u jejich zákazníků skutečně fungovat.

Schwarzkopf pojmenoval toto vydání Essential Looks “Style Tec”, čímž prohlašuje, že skutečná kreativita je uskutečňována prostřednictvím technické dokonalosti. Tři hlavní směry pak charakterizují jednotlivé střihy a barvy.

CANDY DANDY

Pro sezónu Jaro/Léto 2014 dostaly pastely kořeněnější nádech a romantický cukrový styl se díky výrazným siluetám, odvážným detailům a skládaným průsvitným látkám prezentuje v moderní podobě. Vrstvené oblečení září barvami zmrzliny a účesy potvrzují proměnu sladkého stylu díky technice jemného lemování v paletě kouřově šedých, meruňkových a světlých blond tónů. Střih se ve všech délkách účesu soustředí zejména na zakulacené ofiny a čtvercové vnější linie.

Candy Dandy

Candy Dandy

WHITE HOT

Tento propracovaný trend je něžný, elegantní, svůdný a dokonale si pohrává s drobnými detaily. Inspiraci nalezl trend z ozdobených jemných nášivek, aplikací i vyšívaných detailech. Barvicí technika vychází z kombinací červených tónů, které okamžitě soustředí pozornost na vlasy.

White Hot

METALXX

Návrháři jsou už dlouhou dobu fascinováni květinovými motivy, které ze své slávy zatím rozhodně neustupují, ale tato sezóna přináší zcela nový způsob, jak s nimi pracovat. Přicházejí metalické efekty. Žádné nenápadné květinky, tento trend se hrdě vydal na nezapomenutelnou cestu po světových módních velkoměstech zahalený do zářivých látek s výrazným zdobením a náročnými výšivkami. Účes kombinující kratší vnitřní vrstvy s delšími liniemi, měkkou ofinou a studenými metalickými odstíny.

Metallxx

Foto: Archiv Schwarzkopf