Korejskému beauty trendu v podobě sheet masek podlehli téměř všichni výrobci. Vybrat si tak můžete z opravdu širokého sortimentu a to opravdu kdekoliv. Od originálních korejských značek, přes high-end brandy, až po dostupnou kosmetiku z drogerie.

Sheet masky jsou zkrátka všude a zdá se, že je celý svět miluje. Samozřejmě včetně těch největších hvězd. Plátýnkové masky jsou momentálně tajnou zbraní modelek a make-up artistů. Ať už potřebují mít dokonalou pleť před důležitým focením, přehlídkou nebo jen dohnat ztracenou hydrataci, vsází právě na ně.

I přesto, že tenhle boom je skvělým marketingovým nástrojem pro všechny kosmetické brandy, opravdu funguje. V porovnání s klasickými maskami až několikanásobně. Jejich tajemství tkví právě v samotném plátně, které je napumpováno důležitými ingrediencemi pro naši pleť. Díky němu se totiž dostanou přímo do struktury pokožky, jež tak dostává maximální přísun všech potřebných živin. Klasické masky během aplikace pomalu zasychají a účinné látky se během tohoto procesu odpařují pryč z naší pokožky.

Kromě toho mají sheet masky další benefity. Jsou nenáročné na čas a aplikaci, můžete je tak vytáhnout kdykoliv máte volnou chvilku a to i když jste z dosahu vaší koupelny. Žádné složité oplachování není třeba. Nejsou tak agresivní, jako některé klasické masky, tudíž se dají používat téměř každý den. A věřte, že každodenní rozmazlování vaše pleť náležitě ocení. Ekologický aspekt už je však více diskutabilní.

Pokud chcete dosáhnout maximálního efektu, skladujte je při mírné teplotě v lednici. Skvěle pak zklidní podrážděnou pleť a dokonale osvěží. Velmi dobře fungují také s pár kapkami vašeho oblíbeného séra. To naneste v malém množství na vaši pleť a poté aplikujte samotnou sheet masku.