Snový únik On the Beach

/ Lenka Komrsková

Únik z reality všedních dnů. Louis Vuitton pokračuje ve vzrušující cestě prosycené emocemi, které provází řadu vůní Parfums de Cologne, zajímavý koncept představující dokonalé spojení osvěžující citrónové mlhy a aromatické hloubky květů.

Dosud vzniklo okouzlující kvarteto vůní. Sun Song, jemná jako pohlazení slunečního paprsku. Cactus Garden jako procházka exotickou zahradou. Afternoon Swim – ponor do oceánu plného radosti. California Dream, kouzlo západu slunce. On the Beach pokračuje v jízdě po západním pobřeží Spojených států a doplňuje oslnivou kolekci.  On the Beach, nový parfém značky Louis Vuitton, vypráví o kráse pobřeží a touze po nekonečném obzoru, dlouhém pruhu pláže a poklidnému šumění oceánu.

Yuzu, neroli i byliny

On the Beach, nejnovější výtvor Jacquese Cavalliera Belletruda, je klenotem mezi vůněmi. Mistr parfumér v ní přináší intenzivní emoce, jež v nás vyvolá den strávený na pláži – sluneční extázi, jedinečné vlnění moře a teplý písek laskající kůži.  Ztělesňuje podstatu pobřeží, plnou živoucích mořských vln, které vás zvou ke svlažení, a smyslných paprsků světla.  „Otevře se vám vůně plná jasu, která pokračuje v tónu jemném jako pohlazení,” vysvětluje Jacques Cavallier Belletrud. „Původcem tohoto jasu je Yuzu. Jedná se o vzácný citrus z Japonska, který jsem si oblíbil již před 30 lety. Má komplexní vůni, která kombinuje tóny grapefruitu, mandarinky a pomeranče. Tato klíčová, živoucí nota přechází do exploze svěžesti. Následně vstupuje na scénu něžné neroli, sluncem prosycená esence pomerančových květů. Jemný a radostný závěr, s nádechem písčitého tónu, tvoří aromatické byliny. Tymián, rozmarýn, růžový pepř a hřebíček jsou téměř nepostřehnutelné, ovšem zásadní pro vytvoření věrného obrazu krajiny zalité sluncem. Vše korunuje závan cypřiše, štědrý, dřevitý tón na pozadí bezmračného dne.”

Plážový design

Louis Vuitton pokračuje v uměleckém dialogu s Alexem Israelem, který „oděl” předchozí vůně Sun Song, Cactus Garden, Afternoon Swim a California Dream do svých ikonických motivů. Alex Israel, malíř, sochař, spisovatel a autor scénářů, je multimediální umělec vycházející z moderního světa kolem nás. K uměleckému sebevyjádření používá všechny dostupné vektory. Primární inspirací je mu rodné Los Angeles, kde žije a pracuje. Město plné kontrastů a eklektické architektury s unikátní podobou ovlivněnou záblesky staré Evropy i hispánské kultury. Barvitý přímořský pás rozehrává dialog se sluncem a mění se podle konkrétní denní doby. Umělec zachytil tyto snové vibrace ve fantaskní sérii plné duhových barev s názvem „Untitled (Flat).” Právě barevná variace “Untitled (Flat)”v rudé barvě, přecházející ve světle oranžovou, zdobí flakón a obal nového výtvoru On the Beach. Pro zachování maximální věrnosti iluzorním změnám barvy, které umělec tak miluje, jsou flakóny výsledkem originálního procesu, který nahodile kombinuje barevné odstíny na každém z flakónů. Výsledek je jedinečný a plný pohybu. Nový parfém On the Beach v sobě skrývá všechny fantasmagorie Města andělů.

Parfém i surf

Parfémy značky Louis Vuitton jsou zpodobněním umění „art de vivre”, které vystavují na odiv prostřednictvím uměleckých kolaborací.  Módní dům nyní představuje speciální limitovanou edici – surfingové prkno v designu Alexe Israela. Vskutku umělecké dílo nese všechny duhové barvy typické pro Alexovu práci. Cestovní pouzdro a flakón parfému On the Beach, na nichž rovněž najdeme letní barevnou paletu, nabízí opravdovou eleganci v duchu s tradicemi jedinečného výrobce. V prodeji od dubna 2021 ve vybraných buticích Louis Vuitton a na louisvuitton.com.