Jestli patříte mezi ty, které mají po létě vlasy jako slámu, pak věřte, že letos tomu díky našim tipům bude jinak. Slunce, chlorovaná a slaná voda, teplo, vlhko, to všechno vlasy zatěžuje a oslabuje. Vlasy ztrácí barvu, jsou matné, suché, roztřepené a pokus o jakýkoli účes je marný. Takže pokud v září nechcete mít na hlavě suchý drn vlasů (náš každoroční problém), víme jak na to.

1) Maska místo kondicionéru

Přes léto můžete vyměnit kondicionér za masku. Má mnohem výživnější složení, takže vlasům dodá více živin. Po každém umytí si jednoduše lehce vysušte vlasy ručníkem, naneste vrstvu masky (jen do délek vlasů) a nechte působit. Klidně i 20 minut. Poté důkladně opláchněte. Zbytky masky ve vlasech je akorát zatíží.

2) Vyhněte se fénům

Přes léto zkuste nechat všechny horké nástroje na úpravu vlasů v šuplíku. Vlasy nechte po každém umytí vysušit přirozeně, na vzduchu. Budou pak mnohem lesklejší a  zdravější.

3) Oleje

Abyste vlasy ochránili, používejte kvalitní vlasové oleje. Do vlasů, především pak do konečků, je nanášejte před mytím i po něm. Dejte si ale pozor na množství. Příliš oleje vám vlasy akorát umastí.

4) Chraňte je před sluncem

Až se budete mazat ochranným faktorem, nezapomeňte ani na vlasy. Speciální krémy a přípravky s ochranným faktorem je ochrání před sluncem, vlasy si zachovají svoji barvu a budou mnohem zdravější.

5) Správný účes

To se částečně vztahuje k bodu 4. Vlasy můžete ochránit před sluníčkem, chlorovanou nebo mořskou vodou tak, že je správně učešete. Skvělé jsou copy, drdoly, culíky. Nezapomínejte ani na kšiltovku nebo klobouk i ty vlasy dobře ochrání. Skvělé jsou také šátky, které omotáte okolo hlavy a vašim vlasům se nic nemůže stát.

6) Pozor na ručníky

Až vylezete z moře nebo bazénu, rozhodně nesahejte po ručníku! Jestli máte tendenci vlasy pokaždé osušit a dostat z nich přebytečnou vodu, raději ji z vlasů jemně vymačkejte rukama, nikdy je nedřete ručníkem. Mokré vlasy jsou extrémně náchylné na poškození a ručník nebo kartáč je dokáží nenávratně poškodit.

7) Vlasy důkladně myjte

Pokud budete vlasy často máčet ve špinavé, chlorované nebo slané vodě nebo budete používat spoustu ochranných přípravků, nezapomeňte pak vlasy pořádně umýt. Z vlasů je potřeba vymýt všechny silikony, sůl, chlor a další látky, které, pokud je na vlasech necháte, vám je akorát zatíží a poškodí. Používejte proto čistící šampon bez silikonů. Vlasy dvakrát našamponujte a pořádně omyjte vlažnou vodou.