Všichni sice chceme mít zářivou a hydratovanou pleť, rozhodně ale co určitě nechceme, je mít mastný obličej. Mezi zdravým leskem a mastnou pletí je tenká hranice. A obzvláště teď, v létě, kdy se po pěti minutách venku zpotíme tak, že je makeup pryč a krémy s ochranným faktorem jsou nezbytností.

Jak zabránit tomu, aby nebyla vaše pleť příliš mastná?

Křídové papírky

Mějte stále u sebe v kabelce balení malých papírků na pleť (takzvané blotting papers), které dokáží z pleti odstranit přebytečnou mastnotu jako nic. Pokud je zrovna nemáte při ruce, postačí vám toaletní papír nebo papírový kapesníček.

Pozor na T zónu

Pokud už sáhnete po pudru, dejte ho jen na ta místa, na kterých rozhodně lesk nechcete, nedávejte ho na celý obličej. Okolo nosu, hranu nechte klidně lesklou, doprostřed čela, na bradu, lehce na tváře. Pokud se vám podaří tato místa udržet bez lesku, vaše pleť nebude působit umaštěně ani kdybyste na sobě měla sebevíce krému a rozjasňovače.

Pijte

Pleť bývá často mastná jednoduše proto, že není dostatečně hydratovaná a snaží se si vytvořit vlastní hydrataci produkcí více oleje. Tomu jednoduše zamezíte tak, že budete dostatečně pít vodu nebo bylinkový čaj. Pozor ale na to, abyste nepila příliš studenou vodu, především v létě preferujte nápoje vlažné. Studené nápoje se totiž rychle odpaří a vy se potit budete dokonce ještě více.

Pozor na krémy

Jestli ještě před opalovacím krémem používáte denní krémy, dejte si pozor na to, aby nebyly příliš mastné. Pokud na sebe navrstvíte několik krémů, vaše pleť v nich bude doslova utopená. V létě dejte přednost hydratačnímu séru nebo fluid. Nedávejte si jich příliš, stačí nanášet na suchá místa.