Tajné triky hairstylistů, které zachrání vaše vlasy

/ Redakce

Zima, prudké střídání teplot nebo časté používání stylingových prostředků znamená pro naše vlasy jediné – touhu po intenzivní péči, která všechny škody napraví. Naučte se proto nové triky a zapojte je do vaší běžné péče o vlasy. Které to jsou?

Než vyrazíte ven

Šály, čepice nebo roláky dokáží naše vlasy pořádně rozcuchat. Nevycházejte proto z domu bez použití kvalitního kartáče se širokými štětinami. Díky němu vlasy šetrně rozčešete včas a zafunguje tak prevence. Skvěle funguje také pár kapek reparačního séra, které vlasy ochrání před silným mrazem a zároveň proti jejich krepatění.

Nasaďte intenzivní masku

Jednou týdně dopřejte svým vlasům intenzivní masku. Tu naneste rovnou do celých délek a pak ji důkladně opláchněte. Abyste její účinky ještě znásobili, zabalte vlasy do lehce nahřátého ručníku. Struktura vlasů se tak otevře a maska se dostane až do hloubky!

Pravidla fénování

Právě vysoušení vlasů je jednou z nejčastějších příčin jejich poškození. Nezapomínejte proto při něm  na následující pravidla:

  1. S ručníkem buďte maximálně opatrní. Žádné drsné drhnutí vlasů nebo pokožky hlavy. Přebytečnou vodu jen lehce vymačkejte.
  2. Používejte fén s ionizátorem.
  3. Foukejte maximálně na střední stupeň a vždy úplně do sucha.