Začněte cvičit

Zkuste si již nyní zařadit do svého denního režimu alespoň půl hodinu fyzické aktivity. Nemusí to být hned běhání nebo posilování, stačí jen procházky, práce na zahradě, vynechat výtah nebo zkusit jet na nákup na kole a auto ponechat v garáži. Vaše tělo se bude pomalu a jistě zvykat na vysoké teploty při vyšší fyzické námaze. Nezapomínejte na protahování. Vaše tělo je po zimě ztuhlé a můžete si tak snadno ublížit a mít nohu v ortéze ve třiceti stupních není nic příjemného.

Řekněte sbohem chloupkům

S létem přichází i nová móda v podobě odhalených podpaží, krátkých sukní a plavek. Je tedy nejvyšší čas zbavit se všech chloupků. Při odstraňování chloupků si dávejte pozor na řezné rány či červené pupínky. Zvolte raději depilační krémy a vždy kůži dobře ošetřete výživným krémem.

Detoxikujte pleť

Učíme vás starat se o pleť během celého roku, ale před létem je péče ještě o stupeň důležitější. Pleť v horkých dnech mimořádně dobře ošetřujte a večer se řádně odličte. Póry jsou ve vysokých stupních náchylné na nečistoty. Přes den noste v kabelce termální vodu ve spreji. Během dne uprostřed města vám přijde vhod. V létě rozhodně vynechte peeling. Pokožka je velmi zatížena slunečními paprsky a navíc peeling se rychleji zbavíte opálení, které si přivezete z dovolené. Namísto peelingu vsaďte na regenerační masky, které pleť nejen pročistí, ale i osvěží.

Větrejte

Poslední výzkumy tvrdí, že když v noci spíte u otevřeného okna a venku jsou nižší teploty, zdají se lidem noční můry. Nějak se nám nechce tomuto vědeckému objevu věřit a dál sázíme na provětrané prostory. A ty se v době horkých dní nedají zchladit jinak než právě v noci nebo brzy ráno. Přes den nechte okna zavřená a ty, do kterých svítí slunce raději zatáhněte. Je to rozhodně zdravější než klimatizace, která je v létě velmi riskantní.

Více vody do těla

Voda je v létě mimořádně důležitá. Ale pozor na ledové kostky. Když máte rozpálené tělo, extra studená voda ho zatíží a s vedrem se budete vypořádávat podstatně hůře. Navíc se začnete ještě více potit a to rozhodně nechcete. V době horka se snažte do těla dostat alespoň 2,5 litrů vody, abyste předešli bolestem hlavy, přehřátí, dehydrataci nebo dokonce malátnosti. Pozor však na to, že těmi litry nemyslíme, že je vypijete najednou. Mějte lahev s vodou stále u sebe a po chvilkách tekutiny doplňujte.

Dieta

V žádném případě nemáme na mysli redukční dietu. Co jste nestihli do této chvíle, už asi tak rychle neshodíte. Mluvíme o lehkém jídelníčku, který vám v horkých dnech prospívá. Vynechte hutné omáčky, knedlíky a těžká masa. To nahraďte rybím, knedlíky zeleninou a omáčky jogurtovými dresinky. Základem letního jídelníčku je bezpochyby ovoce. Jestli postrádáte cukr, vsaďte na sladký meloun, který v létě osvěží, dodá vodu a chutná skvěle. V parných dnech rozhodně vynechejte tučné sýry, smetanu, uzeniny. A pozor na grilování..všeho s mírou.