Stará dobrá klasika

Abyste se zbavily staré, ztvrdlé kůže a rozpraskaných pat, rozhodně se neobejdete bez klasického kovového pilníku na nohy nebo pemzy. Konec konců, fungují mnohem lépe, než ty elektrické. Začněte s pilováním na sucho, poté si připravte horkou aroma lázeň a přidejte do ní pár kapek citrónu a olivového oleje. Nohy nechte alespoň 15 minut napařit ve vodě a poté zopakujte “broušení” chodidel.

Zázráčné krémy

Teď přichází na řadu hydratace. Dopřejte svým nohám menší masáž a krém důkladně vetřete do pokožky. Skvěle fungují změkčující produkty na ztvrdlou kůži, ale i reparační séra na rozpraskanou pokožku. Aby byl výsledek co nejvíce efektivní, nanášejte speciální krémy alespoň 3x týdně přes noc.

Overnight masky

Krémováním to ale rozhodně nekončí. Abyste dosáhli maximálního efektu, vyzkoušejte tolik populární korejské sheet masky, kterými jsou korejci (a nejen ti) doslova posedlí. Ano, sheet masky fungují skvěle nejen pro naši pleť, ale také na nohách. Speciální ponožky napuštěné účinnými látkami mají za úkol proměnit vaše unavené nožky ve výstavní a ukázkové. Aby fungovaly tak, jak mají, nechte je působit ještě déle, než je uvedeno na obalu. A nejlépe rovnou přes noc. Uvidíte, že ráno budete příjemně překvapeni.

Tvar a lakování

Posledním krokem je úprava nehtů a následně jejich lakování. Nehty upravte do požadováného tvaru za pomocí kleštiček nebo pilníku a se zbavte přebytečné kůžičky na nehtovém lůžku. Použít můžete také změkčující oleje, které vám usnadní celkovou aplikaci. Poté naneste base coat, jenž vyrovná celkový povrch, ochrání nehet a připraví ho na následnou aplikaci barevného laku. Celý proces zakončete top coatem, díky kterému vydrží vaše barva až o několik týdnů déle. S odstíny rozhodně nešetřete! Kdy jindy nosit pastelové barvy, než teď v létě?