Pravidelně zastřihávejte

To nejhorší, co pro své vlasy můžete udělat, je nechat je prostě růst. Roztřepené a zplihlé konečky vypadají totiž mnohem hůř než zdravé, o něco kratší vlasy. Každý měsíc byste měla nechat kadeřnici zbavit vaše vlasy polámaných konců. Stačí pár milimetrů, ale s vaší hlavou to udělá divy. Nejenže budete vypadat lépe, ale i vaše vlasy porostou o něco rychleji.

Udělejte si masku

Masky nejsou skvělé jen pro váš obličej, ale i pro vaše vlasy. Díky delší aplikaci stihne maska zapůsobit mnohem víc než obyčejný šampón nebo kondicionér. V drogerii sáhněte po regenerační nebo vyživující, pomoci si ale můžete i s domácími surovinami. Pro výživu a rychlejší růst vlasů se doporučují například olivový nebo ricinový olej, vaječné žloutky, med nebo hořčičná semínka.

Nezapomeňte na kondicionér!

Kondicionér by měl patřit ke každému mytí vlasů. Aplikujte ho zejména na konečky, zbytek vlasů jím tolik zatěžovat nemusíte. Kromě toho, že vyživí vlasy a napomůže zabránit jejich třepení, zajistí i snadnější rozčesávání, takže si při česání nevytrháte tolik vlasů.

Investujte do kartáče

Když už jsme u česání, i na to byste se měla zaměřit. Rozhodně si vlasy nečesejte, když to není nutné, a investujte do kvalitního kartáče (například z kančích štětin), který nebude vlasy zbytečně vytrhávat. Naopak si nezapomeňte vlasy rozčesat před mytím, rozčesávání za mokra jim totiž škodí nejvíc.

Masáž hlavy

Napomáhá růstu vlasů a je neskutečně příjemná – masáž hlavy by měla patřit ke každému mytí vlasů!

Studená voda

Studená nebo vlažná voda znamená pro vaše vlasy mnohem menší zátěž než horká, proto při mytí vlasů otočte kohoutkem mírně doprava.

Správná strava

Vitamíny a přírodní látky umí také zázraky, proto nezapomeňte ani na zdravou stravu. Růst vlasů podpoří například ryby a mořské plody, slunečnicová semínka, avokádo nebo mandle. Z doplňků stravy to jsou třeba Biosil, Panthenol nebo Methionin či různé kombinace hořčíku, zinku a dalších vitamínů.

Vynechte culík

Pevně utažený culík vlasům příliš neprospívá, takže pokud si potřebujete vlasy stáhnout, použijte spíše skřipec nebo volnější gumičku.