MBFW: Na návštěvě v backstage

/ Redakce

Nablýskané molo, krásně nalíčené a upravené modelky oblečené v nejnovějších kolekcích. Ano, tak vnímáme my všichni návštěvu módních přehlídek. Jak to ale vypadá, než se modelky vydají po mole?

Zákulisí módních přehlídek bývá velmi zajímavé. Všude spousta lidí, kteří se starají o finální úpravu šatů, češou a líčí modelky nebo organizují jejich včasný nástup. Takový zorganizovaný chaos. Pojďte se spolu s námi podívat do zákulisí módního týdne MBFW v New Yorku, možná budete překvapeni, jak normálně a obyčejně vypadají modelky, než se dostanou pod ruce zkušeným vizážistům a hairstylistům.

walker-bs01

Každý návrhář má jasnou představu nejen o formě a příběhu své přehlídky, ale i o tom, jak mají jeho modelky vypadat. Z normálních holek se díky profesionálům stanou krasavice, které přesně odrážejí návrhářovu vizi. Než vyjdou na molo, čeká je ještě spousta úprav. Není vyjímkou, že se kolem jedné modelky točí i celý tým vizážistů a hairstylistů. Make-up, tváře, obočí, rty, vše musí být sjednocené a dokonale upravené.

Zatímco Peter Som doladil své modelky k nedbalé eleganci, Tommy Hilfiger si potrpí na “fresh look “, který připomíná jemně zarudlé tváře při delším pobytu na čerstvém vzduchu. Ne vždy je ale celková vizáž modelek líbivá a zdravě vypadající, své o tom mohou vyprávět slečny z přehlídky Thom Browne, jimž vizážisti dopřáli “zombie look”.

Profesionální vizážisti a hairstylisti ale odvádějí velký kus práce. Bez nich by žádná z přehlídek MBFW nejen v New Yorku nebyla tím, čím je.

Foto:wwd.com