Zákulisí módních přehlídek bývá velmi zajímavé. Všude spousta lidí, kteří se starají o finální úpravu šatů, češou a líčí modelky nebo organizují jejich včasný nástup. Takový zorganizovaný chaos. Pojďte se spolu s námi podívat do zákulisí módního týdne MBFW v New Yorku, možná budete překvapeni, jak normálně a obyčejně vypadají modelky, než se dostanou pod ruce zkušeným vizážistům a hairstylistům.

walker-bs01

Každý návrhář má jasnou představu nejen o formě a příběhu své přehlídky, ale i o tom, jak mají jeho modelky vypadat. Z normálních holek se díky profesionálům stanou krasavice, které přesně odrážejí návrhářovu vizi. Než vyjdou na molo, čeká je ještě spousta úprav. Není vyjímkou, že se kolem jedné modelky točí i celý tým vizážistů a hairstylistů. Make-up, tváře, obočí, rty, vše musí být sjednocené a dokonale upravené.

Zatímco Peter Som doladil své modelky k nedbalé eleganci, Tommy Hilfiger si potrpí na “fresh look “, který připomíná jemně zarudlé tváře při delším pobytu na čerstvém vzduchu. Ne vždy je ale celková vizáž modelek líbivá a zdravě vypadající, své o tom mohou vyprávět slečny z přehlídky Thom Browne, jimž vizážisti dopřáli “zombie look”.

Profesionální vizážisti a hairstylisti ale odvádějí velký kus práce. Bez nich by žádná z přehlídek MBFW nejen v New Yorku nebyla tím, čím je.

Foto:wwd.com