New York ukázal, že příštímu jaru a létu bude velet naprostá přirozenost a minimum barev. Na výrazné barvy rtů, které prý z žen dělají femme fatale, zcela zapomeňte. Letošní podzim jim bude přát, ale další sezona už nikoli. Důraz bude kladen především na oči a konkrétně řasy. Přední vizážistka Diane Kendal, která líčila například přehlídku Alexandra Wanga nebo Carolina Herrera, sama svou práci zhodnotila takto…“nikdy jsem nepoužila tam málo make-upu jako na letošním týdnu módy”. Návrháři po ní požadovali absolutní jednoduchost. Jejich kolekce byly natolik výrazné, že u modelek chtěli mít záruku nevinnosti a lehkosti.

Carolina Herrera

Carolina Herrera

Vizážista Tom Pecheu se pro své líčení pro přehlídku Ralph Lauren nechal inspirovat stylem slavné modelky Twiggy a herečkou Jane Birkin. Kladl především důraz na výrazné řasy a nešetřil černou Mascarou. Na zvýraznění tváří zvolil jemné odstíny růžové, které jen decentně nanášel.

Ralph Lauren

Ralph Lauren

Marc Jacobs jako jeden z mála šel o krůček dál a jeho vizážisté zdůraznili oči modelkám pomocí očních linek. Jejich pohled byl poté doslova vražedný. Více než líčením však Marc upoutal pozornost díky jednotnému účesu, který vypadal jako by ho právě někdo narychlo ostříhal. A dle fotografie přední modelky Cary Delevingne tomu tak asi i bylo. Ale nebojte, jednalo se jen o paruku a vy se tímto ledabylým stylem rozhodně pro příští sezonu neřiďte. Sama Cara se již krátce poté objevila na přehlídce Burberry Prorsum opět ve svých nádherných dlouhých vlasech a navíc perfektně střižených.

Marc Jacobs

Marc Jacobs

O tom, že jaru a létu bude velet přirozenost a jemnost však pochyb není. A přesně to i k tomuto ročnímu období bezesporu patří.

Foto: WWD; Facebook.com