Některé značky se držely hesla – všeho s mírou –  a některé popustily uzdu své kreativitě. Vlasy i make-up měli na starosti vždy hlavní hairstylista a make-up artist, kteří se snažili doladit celkovou vizáž s charakterem celé dané kolekce.

Stylista Eugene Souleiman, který měl na starosti účesy modelek na přehlídce Stelly McCartney, vytvořil modelkám na hlavě účes “nedbalého” vzhledu. “Nazval jsem to rychlý účes, takový si vytvoříte, když spěcháte. Chtěli jsme, aby účes dýchal” řekl Eugene Souleiman.

Stella McCartney

 

To účesy i make-up na přehlídce Alexander McQueen upoutaly pozornost o trochu více. Vlasy měl na starosti Guido Palau, o make-up se postarala Pat McGrath. Dvojice se nechala inspirovat kultovním “Pánem prstenů”. Guido Palau navrhl složitý a velmi efektní účes se zapletenými vlasy, který by se dal nosit jak v minulosti, ale dobře by zapadl i do budoucnosti.

mcqueen-bty12

 

Dior vsadil na třpyt a odlesky očních stínů a vytvořil jednoduše efektní make-up, který doplňoval také jednoduchý účes. Také modelky na přehlídce Elie Saab byly doladěny k dokonalosti s decentím make-up, který umocňoval dojem nové kolekce.

Dior

Modelky značky Valentino měly k šatům doladěné především účesy. Jejich dlouhé culíky s gumičkami, skvěle ladily ke geometrickým látkám na šatech a doplnily tak retro vizi sedmdesátých let.

Valentino

Foto: wwd.com