Víte, co je na nude make-upu úplně nejlepší? Že vám zabere sotva pět minut a bude vás bavit! Vyzkoušet ho můžete o volných dnech, na cvičení nebo přes den do kanceláře. Večer pak už jen stačí nanést tenkou oční linku, nebo zvolit výraznou rtěnku a transformace v party look je rázem na světě.

Nepodceňujte přípravu!

Základem každodenní péče o pleť je kvalitní hydratace. Poslední dobou jsme si oblíbili zejména lehké toniky s gelovým základem, které pleť připraví na vstřebávání dalších přípravků. Používají se na očištěnou pleť, jemně se vmasírují a následně se na ně nanáší další péče. Většina z nich umí hotové zázraky – znásobuje účinky působení denního krému, lépe v pleti uzamykají vlhkost, minimalizují póry a umí si poradit i s přebytečnou mastnotou. Přitom jsou lehoučké jako pírko. Pro pleť vysušenou po létě je to hotový zázrak!

Mix krému a korektoru

Pokud vás netrápí výrazné problémy s pletí, používáte korektor pravděpodobně nejvíce na oblast kolem očí. Pleť je zde velmi tenká a sušší, než v jiných místech. Vizážisté proto radí tuto zónu více hydratovat. Neznamená to však, že byste měli pod oči používat více krému, tím si akorát můžete zadělat na vznik mílií – drobných bílých pupínků. Mezi oblíbené triky vizážistů patří smíchání krému s korektorem, který vybírejte spíše krémový s lehčí konzistencí. Lépe se s krémem smíchá. Sice tolik nekryje, ale jeho výhodou je, že nezalézá do drobných vrásek kolem očí. Směs jednoduše vklepejte prsty do ztracena a v případě, že je to nutné, proces ještě jednou nebo dvakrát zopakujte. Zhruba za 10 minut na tuto zónu opatrně přiložte matující ubrousky, které vsáknou přebytečnou vlhkost.

Rozjasňovač jako oční stíny nebo linka

Rozjasňovače všeho druhu milujeme! Dokáží totiž během chvilky pleť zbavit většiny stop po probdělé noci a dodat nám svěží a mladistvý look. Mezi zaručené fígle patří rozjasňovač používat na hřbet nosu, těsně pod obočí, nad horní ret či na lícní kosti. Zkuste ale rozjasňovač tentokrát použít trochu jinak. Vklepejte ho jako oční stíny (wet look je v tomto případě více než žádoucí!), nebo ho aplikujte těsně nad řasy jako oční linku. Vaše oči budou i bez použití výrazné řasenky vypadat větší a oční okolí jasnější. Precizní oční linku vytvoříte tak, že rozjasňovač nanesete na štěteček a budete postupovat směrem od vnitřního koutku oka k tomu vnějšímu.

Řasa po řase

Pro přirozený look zapomeňte na černou řasenku! V klidu si vystačíte s transparentní nebo hnědou. Před nanášením použijte kleštičky na řasy, které můžete krátce nahřát fénem, natočené řasy pak budou krásně držet i bez velkého nánosu řasenky, a to přeci jde! Přebytek řasenky odstraníte tím, že řasy opatrně pročešete suchým kartáčkem.

Krémová tvářenka

Pudrové tvářenky milujeme, dají se s nimi skvěle konturovat lícní kosti, ale svěží a přirozený look vykouzlíte jedině s krémovými základy, které vizážisté také nejraději nanášejí a vklepávají prsty. Dá se úžasně pracovat s jejich intenzitou, kterou můžete v průběhu dne stupňovat.

Rtěnka jako balzám

Milujete výrazné rtěnky a už se nemůžete dočkat, až opět nějaký nový odstín vyzkoušíte? Klidně můžete, ale zkuste k tomu tentokrát použít své prsty! Rtěnku nanášejte od středu ke krajům. Můžete ji také jemně rozmazat balzámem na rty, či do hry zakomponovat další, jemnější, odstín. K této hře se nejlépe hodí krémové hydratační rtěnky. Pokud se i mírně lesknou, máte vyhráno! V případě, že vám tento nedbalý způsob nanášení nevyhovuje, vraťte se ke klasickému obkroužení rtů rtěnkou. Používejte však jemné pudrové odstíny s balzámovou konzistencí. Inspirovat se můžete třeba u hvězdného dua Pat McGrath & Kaia Gerber.

 

#BTS @versace_official on the GORGEOUS @kaiagerber ⚡⚡⚡️ #THELOOK at @donatella_versace #VersaceSS18: DIVINE soft smokey eye and creamy nude lips ___________ – ON THE EYES: MOTHERSHIP II: Sublime Eye Palette Shades ‘DARK,’ BRONZE 005’, ‘XTREME BLACK, ‘ICONIC’ & ‘VR NECTAR with MOTHERSHIP I: Subliminal Palette Shade ‘PALE GOLD 002’. – Define with a mixture of PermaGel Ultra Glide Eye Pencil Shades ‘XTREME BLACK’ and ‘BLK COFFEE’. – ON THE LIPS: Permagel Ultra Lip Pencil in ‘DONE UNDONE’ (a light pink nude) and LUXE: LuxeTrance Lipstck Shade ‘DONATELLA’ (a beige mauve) Available on PATMcGRATH.COM: LUST: LuxeTrance available now and #MOTHERSHIP Eye Palettes available September 28TH ???

Příspěvek sdílený Pat McGrath (@patmcgrathreal),