Krásná pleť občas vyžaduje trochu víc práce. Když si ale osvojíte některé rychlé a snadné rituály, budete na dobré cestě!

Termální voda

Než se začnete odličovat, navlhčete pleť trochou termální vody ve spreji a nechte ji půl minuty působit. Make-up pak snadněji odstraníte.

Šetrní odlíčení

Pokud se odličujete pomocí pleťové vody nebo mléka, na tampony raději zapomeňte. Možná vás překvapí, že papírové kapesníčky jsou mnohem šetrnější.

Pozor na horkou vodu

Při odstraňování make-upu ve sprše nebo pod tekoucí vodou dejte pozor na její teplotu. Příliš horká voda vysušuje a proud sprchy také není zrovna to nejlepší. Ideální je vlažná voda o teplotě vašeho těla.

Rychlá masáž

Nechcete mít vrásky? Stačí vám jen minuta. Až budete aplikovat krém nebo olej, rychle si pomocí kloubů prstů namasírujte pleť. Stačí jemně stlačit mezi obočím, okolo nosu, pak několikrát přejet pod lícními kostmi a od středu brady směrem ven.

Hlavně opatrně

Kůže na obličeji je velmi jemná, takže na ni musíte jít opravdu opatrně, tedy žádné drhnutí a nic na sílu. Dejte si pozor i při masážích, moc tlaku může pleti i uškodit.

Oční okolí

Oční krémy nebo oleje nevynechávejte. Extrémně jemná kůže okolo očí potřebuje hodně péče. Vmasírujte krém nebo olej, začněte u kořene nosu a oběma rukama opisujte okolo očí kruhy.

Foto: Pinterest