Porovnávat se s obrázky v časopisech

Pro váš make-up i vaše sebevědomí je to to nejhorší, co můžete udělat. Fotografie nejen, že “sežere” spoustu barvy, ale fotografové také používají silná světla, která obličej mírně změní. O dodatečném upravování fotografií ani nemluvíme. To stejné platí i o videích různých youtuberek a fotografií na Instagramu.

Make-up ve skutečném životě nevypadá tak, jako na fotografii. Přestaňte se srovnávat s nedosažitelnou představou toho, jak byste chtěla vypadat.

Podceňovat péči o pleť

Ani sebelepší make-up nezachrání ani nezakryje to, když se špatně staráte o svoji pleť. Nepodceňujte proto péči – krémy, séra, masky a peeling. Pokud to budeme brát z finančního hlediska, vaše výdaje za péči o pleť by měly být vyšší než ty za dekorativní kosmetiku. Teď neříkáme, že byste měla za kosmetiku utrácet majlant, jen je péče zkrátka pro make-up naprosto zásadní složkou.

Když se o svoji pleť budete starat, nebudete se pak ani muset tolik líčit. A to je přeci to, co chceme, ne?

Líčit se při špatném světle

Pokud to bude možné, ličte se na přirozeném, denním světle. Světlo totiž dokáže váš vzhled hodně zkreslit. Může vám jak udělat na obličeji nelichotivé stíny, tak může úplně zkreslit barvu a tón vaší pleti. Navíc se mnohem hůře koriguje množství make-upu, jaký si na obličej dáváte. Pod umělým světlem máme tendenci se líčit více, i když to třeba není třeba.

Světlo by mělo vždycky mířit zpředu na váš obličej a mělo by být co možná nejpřirozenější.

Nepřemýšlet o tom, co si vlastně na obličej dáváte

Pokud máte problémy s pletí, možná, že byste měla zvážit to, co a v jakém množství si dáváte na obličej. Je dobré vědět, co si na obličej dáváte a co je dobré a co naopak škodlivé. Pokud se vám ucpávají póry, zaměřte se na silikony, které může váš make-up obsahovat, a snažte se mu vyvarovat. Je ale spousta dalších jiných složek v make-upu, které ani neznáme a dokáží nám pořádně uškodit. Póry vám mohou ucpávat také produkty s velkým množstvím olejů.

Naučte se číst složení a přemýšlejte o tom, co si na obličej dáváte. Pozornost věnujte také množství. I u make-upu platí, že méně je více.