10 řasenek, 5 testujících

Do testování produktů se zapojila celá redakce včetně oddělení inzerce a marketingu. Styl recenzí tak odpovídá poctivé účasti všech testujících. Vyberete si?

Bourjois, Volume Reveal Adjustable

Cena: 399 Kč, Testovala: Šéfredaktorka Lenka

Řasenka má přesně ten typ kartáčku, který mám nejraději – větší a hodně hustý. A takové dělá i řasy. Řasenka Volume Reveal Adjustable mi vytvořila opravdu velký objem, dostála tedy svého jména a já byla nadšená, stejně jako kolegyně v redakci, která mě při aplikaci pozorovala. Největším pozitivem je, že dokonale separuje řasy, vůbec je neslepuje a neobjevily se ani žádné žmolky. Výdrž byla skvělá a odlíčení proběhlo velmi jednoduše s micelární vodou.

Manipulace: 10/10

Objem: 10/10

Prodloužení: 9/10

Oddělení: 10/10

Odličování: 9/10

Výdrž: 10/10 

Lancôme, Hypnôse Volume-a-porter

Cena: 880 Kč, Testovala: Publisherka Jitka

Na první pohled nijak výrazný gumový kartáček byl velkým překvapením. Váže na sebe poměrně málo barvy, díky čemuž se ani ve třetí vrstvě, která už vytvoří opravdu dramatický večerní look, řasy neslepí a jejich povrch nežmolkuje. Objem je tady v high definition efektu, řasy jsou precizně oddělené od kořínků až ke konečkům a vytváří ideální vějíř. Prodloužení možná není tak výrazné jako u jiných testovaných kousků, ale objem a nadzvednutí řas to plně vynahrazuje. Odlíčení je snadné, produkt nezanechává stopy ani při použití obyčejné micelární vody, ale přesto se v průběhu celodenního nošení nerozmazává. Potěší i decentní elegantní balení s typickými křivkami.

Manipulace: 10/10

Objem: 9/10

Prodloužení: 7/10

Oddělení: 10/10

Odličování: 9/10

Výdrž: 9/10

Douglas, Lash Augmented

Cena: 439 Kč, Testovala: Media konzultantka Zuzana

Řasenka Lash Augmented je skutečně hodna svého názvu. Opravdu vytváří dojem falešných řas. Krásně je obarví po celé délce a dobře oddělí, aniž by se na nich tvořily hrudky nebo dokonce nežádoucí “muší nohy”. S ohledem na barvou hutně obalený kartáček to bylo vážně příjemné překvapení. Řasenku je jen potřeba nechat dobře zaschnout, má tendenci se rozmazávat. V menší míře se otiskne i tak, ale rozhodně u mě zabodovala.

Manipulace: 8/10

Objem: 9/10

Prodloužení: 9/10

Oddělení: 9/10

Odličování: 9/10

Výdrž: 7/10 

Max Factor, Dark Magic

Cena: 349 Kč, Testovala: Grafička Monika

Nová řasenka od Max Factor nese název Dark Magic. Má trochu sušší konzistenci, takže se bude hodit pro ty z vás, které nechtějí čekat, až řasenka zaschne. Je lepší aplikovat ji na opravdu dobře odlíčené a suché řasy. Moc výrazně je nenatočí, stačí však tři vrstvy a měla jsem krásné a skvěle oddělené řasy. Odličovala se výborně, bylo hned hotovo. Novinka bude dostupná od konce března.

Manipulace: 6/10

Objem: 10/10

Prodloužení: 6/10

Oddělení: 10/10

Odličování: 10/10

Výdrž: 9/10

Sensai, 38°C

Cena: 850 Kč, Testovala: Publisherka Jitka

Během aplikace Sensai 38°C se musí řasy více pročesávat, aby se barva důkladně nanesla. Překvapení ale bylo, jak dobře natáčí. Řasenka nevytváří moc velký objem, zato ale viditelně prodlužuje. Konzistence není při aplikaci moc mokrá, takže se s ní dobře pracuje, rychle schne a pak vydrží. Při nanášení se ani nežmolkovala, u odličování se však trochu drobila, takže musíte být pečlivější.

Manipulace: 9/10

Objem: 7/10

Prodloužení: 8/10

Oddělení: 9/10

Odličování: 9/10

Výdrž: 9/10

Revlon, Mega Multiplier

Cena: 384 Kč, Testovala: Šéfredaktorka Lenka

Kartáček na řasence Revlon Mega Multiplier mě zprvu moc nezaujal, neholduji více šířkám na jednom kartáčku, zvlášť jen na jedné straně. Musím ale říct, že mě po aplikaci nadchla. Vytvořila objem, na němž si dost zakládám, ale hlavně skvělou délku. Žmolky se objevily jen trochu, ne však v míře, která by mě obtěžovala. Nutno říct, že vždy aplikuji hodně vrstev. Délka i natočení ale skutečně držely až do odlíčení, které je specifické v tom, že řasy stačí namočit vodou a řasenku z nich poté jen stáhnete.

Manipulace: 8/10

Objem: 9/10

Prodloužení: 10/10

Oddělení: 9/10

Odličování: 10/10

Výdrž 10/10

Shiseido, Full Lash Multi-Dimension

Cena: 700 Kč, Testovala: Publisherka Jitka

Nová Full Lash nese na obalu podtitul Multi-Dimension a také se jej drží. Kartáček ve tvaru buráku je totiž se zbytkem aplikátoru spojen kloubem, který při lehkém zatlačení proti hrdlu lahvičky umožňuje jeho pootočení do tupého úhlu. Aplikace je díky tomu revolučně snadná a příjemná, protože zápěstí zaujímá přirozenější a stabilnější polohu. Efekt prodloužení i objemu je v rovnováze, řasenka je lehká, takže netáhne řasy v průběhu dne dolů, na očích působí měkce a zvýrazní i nejtenčí řasy, což oceníte hlavně v koutcích očí. Výdrž je průměrná, odličování plynulé – stačí dokonce dlouhá horká sprcha.

Manipulace: 10/10

Objem: 8/10

Prodloužení: 8/10

Oddělení: 8/10

Odličování: 9/10

Výdrž: 8/10

Gosh, Catchy Eyes

Cena: 289 Kč, Testovala: Šéfredaktorka Lenka

Voděodolná řasenka Gosh zaujme hlavně ty z vás, které preferují krátké gumové kartáčky. Aplikace je kvůli specifickému tvaru trochu složitější, když se s ním ale vyhrajete, tak rychle vytvoří look pěkně nalíčených očí. Je lepší neaplikovat moc vrstev (kterých obvykle dávám hodně), protože se pak řasenka obtiskává a rozmazává. Je tedy třeba věnovat jí trochu času. Řasenka Gosh po zaschnutí dobře držela celý zbytek dne, jen si vyhraďte trochu více času na odličování, nejlépe půjde dolů dvoufázovým odličovačem. K dostání bude od června 2018.

Manipulace: 7/10

Objem: 7/10

Prodloužení: 9/10

Oddělení: 7/10

Odličování: 7/10

Výdrž: 8/10 

Estée Lauder, Pure Color Envy Lash Multi Effects

Cena: 860 Kč, Testovala: Publisherka Jitka

Dlouhý název řasenky od Estée Lauder, Pure Color Envy Lash Multi Effects, v sobě nese realitu přirozeného klasického vzhledu. Černá barva je intenzivní a objem byl ihned výrazný, ale nenucený. Výsledkem je spíše vykreslení všech drobných řas než extrémní nabalení barvy. Několik hodin po nanesení řasy stále drží krásně natočené, ale ke konci dne klesají. Odlíčení bylo snadné, i s micelární vodou stačil jeden tah.

Manipulace: 8/10

Objem: 9/10

Prodloužení: 8/10

Oddělení: 10/10

Odličování: 10/10

Výdrž: 8/10

Benefit, BADgal Bang

Cena: 830 Kč, Testovaly: Publisherka Jitka, Media konsultantka Pavlína

BadGal Bang je jednou z nejžhavějších beauty novinek zimy, takže jsme se na její vyzkoušení opravdu těšily. Nutno říct, že prodloužení je bezprecedentní, i z krátkých rovných řas vykouzlí Bang smyslné „smetáky“ s výrazným obloukem a během pár minut máte instantní efekt obrovských očí s wow efektem. Nevýhodou je ovšem velmi mokrá konzistence, produkt zůstává na řasách v nebývale velkém množství a relativně dlouho schne, takže aplikace vyžaduje jiný postup, než je zvykem. Zůstaňte u jedné vrstvy, víc tahle novinka nedovoluje, řasy se při opakovaném pročesávání okamžitě slepí do trsů. Zapomeňte na zig-zag pohyb při nanášení, ten by na řasách vytvořil vyloženě hrudky. BadGal Bang bychom doporučily spíš pro večerní líčení, kde je dostatek času na to vyhrát si s nanášením.

Manipulace: 6/10

Objem: 8/10

Prodloužení: 10/10

Oddělení: 7/10

Odličování: 8/10

Výdrž: 7/10