Modelařina všeho druhu je fascinujícím koníčkem, který u nás sklízí popularitu již po desítky a desítky let. Současný výběr produktů, měřítek i jejich funkcí je však naprosto nesrovnatelně sofistikovanější, než jak tomu bylo v minulosti. Ať už jste si zrovna zamilovali letadla, tanky, auta, vlaky, lodě, či kterýkoliv jiný druh zábavy, určitě se neobejdete bez adekvátních pomůcek.

Štětec versus nástřik

Není to jen o poctivém složení jednotlivých součástí do jejich výsledné podoby, ale ohromný díl dřiny vyžaduje i jejich realistické obarvení. V tomto ohledu dělá ohromná spousta začínajících modelářů výraznou chybu v podobě používání štětce. Nejlepší výsledek vám však přinese vhodně zvolená airbrush pistole. Ta samozřejmě vyžaduje jistou dávku tréninku, což vás zajisté v žádném případě neodradí.
Pokud vám můžeme poradit, rozhodně se vyhněte levným umělohmotným pistolím a lahvím se stlačeným vzduchem. Myslíte-li to s vaším koníčkem alespoň trochu vážně, raději vsaďte na kvalitnější řešení v podobě kovové pistole a odpovídajícího kompresoru. Tato dvojka vám bude sloužit dlouhá léta a zajistí opravdu pohodlnou a ničím nerušenou zábavu.

Internet vám pomůže

Online svět je doslova přeplněný nejrůznějšími tipy, radami, recenzemi i e-shopy, jejichž spojení vám skvěle poslouží během jakéhokoliv projektu. Za zmínku stojí například internetové stránky známého obchodníka modely-plastikove.cz, který nabízí široký výběr ověřených značek od každé kategorie zboží. Jestli momentálně sháníte airbrush sady, barvy, modely, pásky, brousítka či cokoliv dalšího, podívejte se na zmíněné stránky. Dočkáte se rychlé dopravy, příjemných cen a zkušené obsluhy, jejíž rady vám pomohou s vyřešením jakékoliv nejasnosti.