Jestli máte jeden váš oblíbený make-up look, kterého se neustále držíte (protože jiný neumíte a když zkusíte něco nového, připadáte si podivně), jste tu správně.

Po každém sledování videí YouTube návodů máme pocit, že něco (všechno) děláme špatně. Ráno máme na obličej vyčleněno přesně pět minut a cokoli nad rámec toho se prostě nemůže stát. Linky? Radši ne, to je příliš riskantní. Podkladová báze? Ehm, jak kdy. Dokonalé oční stíny? Možná v sobotu. Chceme vypadat krásně, zářivě a odpočatě. A to ideálně za tři minuty.

“Nahý” make-up vypadá jako správná cesta. Nikdo nepozná, že jste namalovaní, jediné čeho si všichni všimnou, je, že vám to hrozně moc sluší. Vypadat naze a “čerstvě” ale dá dost práce a je to (ano, jak už to tak bývá) docela složité. Tak jsme se zeptali vizážistky Terezy Dadové, jak na to:

Podklad

Jako první pleť vždycky dokonale očistím. Bez toho to nejde. Zakládám si na čištění pleti, které ji nevysušuje. Nejdůležitější je vždycky dlouhodobý vliv na pkožku.

Obličej nejprve namasíruji pomocí hydratačního krému. A pod oči nanesu tekutý hydratační omlazující korerektor. Poté štětcem s jemnými rovně zastiženými vlákny nanesu hydratační make-up od středu obličeje do ztracena. Přes flíčky na obličeji poklepu štětcem druhou vrstvu make-upu. Menším štětcem zapudruji T-zónu (nos, brada, přední část čela). Zbytek obličeje nepudruji, předejdu tak vysušení, pnutí pokožky a tvorbě jemných linek.

Tváře

Když líčím sama sebe, tak rtěnky velmi ráda používám jako zdravíčko. Kombinuji vždy dva různé odstíny pro přirozenější efekt. Nanáším ji stejným štětcem jako make-up. Ráda používám také krémový rozjasňovač v tyčince a tekutý bronzer. Rozjasňovač vklepu do půlkruhu na kosti kolem očí, na linii vrchního rtu a na hřbet nosu. Pokud máte zdravou a pěstěnou pkožku, můžete si to bez problémů dovolit. Pokud ale máte hrubší pokožku a větší póry, stav vaší pleti to spíše zvýrazní. Na to dejte pozor.

Oči

Na zvýraznění očí se skvěle hodí meruňkový oční stín. Ten sluší všem barvám očí. Řasenku nanáším hlavně ke kořínkům a konečky se snažím udržet oddělené. Pokud máte rovné řasy, určitě si je nezapomeňte natočit kleštičkami. Oči to nádherně otevře. Kleštiček se nebojte, na kvalitu řas nemají vliv. Já je používám od 12 let.

Finiš

Na závěr upravím to nejdůležitější – obočí. Obočí je klenbou celé tváře takže to, jak ho upravíte, může hodně ovlivnit váš výraz. Tužkou nebo pudrovým matným stínem ve studeném podtónu jemně zkorigujte tvar. Vyplňte místa, kde vám chloupky nerostou a zafixujte gelem na obočí. Vždycky táhněte směrem nahoru. Gel může být průhledný nebo tónovaný. Vždycky by měl odpovídat vašemu odstínu hnědé. Pokud se budete rozhodovat v odstínech, lepší je vždy světlejší. Příliš tmavé obočí může vašemu obličeji uškodit. Vaše tvář by pak působila přísným a starším dojmem. A to přeci nechcete.

Rty

Úplně na závěr nanesu rtěnku v přirozeném odstínu. Barvy se nebojte střídat.