Málo vyfénované vlasy

Může se zdát, že horký vzduch je pohromou pro naše vlasy. Je tomu ale naopak. Díky tepelné úpravě se vlas zacelí a uzavře. Díky tomu dosáhne větší pevnosti, pružnosti a lesku. Navíc díky nedostatečnému fénování vlasy zůstávají dlouho vlhké a krepatí. Pokud chcete docílit uhlazeného účesu a lesklých vlasů, důkladně vlasy fénujte na střední stupeň až do sucha. Používejte fen s iontovými časticemi, který zabrání antistatickému vzhledu vlasů. Další nezbytností jsou ochranné přípravky před tepelnou úpravou.

Horká voda

Je známo, že příliš horká voda škodí naší pokožce. To stejné platí i o našich vlasech. Příliš vysoká teplota vody zbytečně dráždí a vysouší vlasovou pokožku a vlasy vysouší. Myjte je proto vlažnou, ideálně studenou vodou. Díky ní budou vlasy lesklejší a pevnější.

Špatně vymytý šampon

Málo vymytý šampon, kondicionér, nebo maska má za důsledek jediné. Zplihlé a mastící se vlasy. Nepodceňujte proto jejich důkladné vymývání. A jak poznáte, že jsou přípravky pečlivě vymyté? Po vymytí si prohrábněte si mokré vlasy. Pokud jsou řádně vymyty, tak nebudou hladce prokluzovat, ale naopak “dřít”.

Culík

Ano, ponny tail je asi jedním z nejpraktičtějších účesů na světe. Pokud ho ale nosíte denně, vaše vlasy se budou rychleji mastit a více lámat. Zapomeňte tedy na culík, nebo drdol na spaní a tahající gumičky vyměňte za šetrné Invisibobble, nebo za klasické látkové bez kovových spojů.

Nekvalitní hřeben

I takový hřeben dokáže s vlasy divy! Vybírejte tak hřeben přímo pro váš typ vlasů. Rozhodně nepodceňujte ani jeho hygienu a po každém vyčesání ho propláchněte vodou šamponem.