Víte, co na bobu nejvíce milujeme? Jeho absolutní nadčasovost a bezúdržbovost. Nemusíte se přitom držet jediného střihu či délky, ale vybrat si tu správnou variantu přímo pro vás. K jeho delší variantě pravděpodobně sáhnete, když uvažujete o výrazné změně, jakou je například zkrácení dlouhých vlasů, a přitom si chcete ponechat “pocit” z dlouhé kštice. Jak na to?

Zvolte délku vlasů lehce pod ramena. Long bob vypadá úžasně v rovném střihu i střihu mírně do podkovy (s delšími předními prameny), s ofinou i bez, vyžehlený do hladka i ledabyle zvlnění. Zejména nedbalé vlny vytvořené žehličkou na vlasy a rozčesané prsty společně s ofinou, která může být uprostřed mírně rozdělená a sčesaná ke stranám, vytvoří neokoukaný ležérní look. Stačí už jen výrazná rtěnka a stane se z vás okamžitě “Francouzka” k pohledání! Jak bob ještě nosit?

Pěkně hladce!

Tato úprava je pro sebevědomé ženy, které se nebojí upřít pozornost na svoji tvář. Aktuální look vytvoříte zejména krátkou širokou ofinou. Tomuto střihu nejvíce sluší syté barevné odstíny. Do tónování vlasů se v tomto případě proto raději moc nepouštějte. Další variantou je také look, který jsme si oblíbili na letošních přehlídkových molech – vlasy sčesané dozadu. Tato úprava je pro délku vlasů na ramena zcela ideální, určitě se ji vyplatí vyzkoušet!

Rozcuchaně a s ofinou

Pakliže dáváte přednost neuhlazeným konturám, inspirujte se výše zmíněnými Francouzkami. Milují naoko nedbalé střihy a vlasy, které vypadají, že je jen prohrábly prsty (což pravděpodobně také i dělají!). Celek doplňte pleteným svetrem, výraznou rtěnkou a šperky tak jemnými, jak to jen jde. Nejste-li si jistá, zda chcete jít radikálně také do ofiny, zkuste si ji vytvořit jen jako – přehozením pramenu přes obličej, který přichytíte sponkami. Uvidíte, jak se v tom budete cítit!

 

Messy culík a drdol povoleny!

Líbí se vám bob, ale nechcete se za nic na světě vzdát svého culíku? Žádný problém! Zvolte délku těstě pod ramena, která vám umožní s vašimi vlasy dál čarovat. Nosit můžete messy drdůlek jako modelka Hailey Baldwin, poloviční culík jako Dakota Johnson či smotané vlasy po vzoru Alexy Chung. Vykukující prameny přitom rozhodně nejsou na vadu, ale pakliže vám vadí, snadno je připevníte drobnými vlásenkami.

Zvlněné kontury

Bob umí vypadat také velmi romanticky. Obzvláště když si vezmete na pomoc kulmu či žehličku. Nenatáčejte však pramen po prameni, ale vyberte si každý druhý až třetí. Zvýšenou pozornost pak věnujte pramenům, které rámují obličej.

Barevné tónování 

U hladké úpravy tohoto střihu vynikne každá nedokonalost. Platí to nejen u střihu, ale i barvy. Pokud se chcete svézt na aktuálním trendu pastelových barev či odstínu blorange (mix mezi blond a oranžovou), určitě navštivte specializovaný salón. Dovolit si můžete i jemné tónování ve stylu balayage, který na rozdíl od melírů či ombré přechody mezi dvěma a více barevnými odstíny zvládá jemněji a s větší grácií.