Respektujte svoje vlasy

Tento bod platí samozřejmě pro jakýkoliv zásah na vašich vlasech. Správný kadeřník vám pomůže vybrat ideální odstín blond a přijde také s plánem, jak jej dosáhnout. Nenechte se obalamutit videi na Instagramu, kde do salonu přijde černovláska a za pár hodin odchází platinová blondýnka. Taková změna prospěje málokomu, a hlavně ji nelze udělat za jedno sezení. Zejména pokud máte vlasy barvené, ke světlým se budete muset propracovat během několika návštěv a s použitím vhodných technik, aby vlas zůstal nepoškozený.

Pečujte s láskou

Zesvětlené vlasy jsou často křehké se sklonem k lámání, třepení konečků a poletování. Kromě běžného mytí šamponem a použití kondicionéru, je u blond vlasů obzvlášť důležité použít jednou týdně masku s obsahem proteinů, které jim kvůli zesvětlení chybí. Pozor si ale dávejte na péči, která je napěchovaná silikony. Ty vlas sice obalí, aby se zdál hebký a zdravý, ale doopravdy jej příliš nevyživí.

Ochrana před teplem a UV zářením

Tepelná úprava vlasy vysušuje a poškozuje, proto je použití ochrany zcela zásadní. Před fénováním použijte do vlhkých vlasů speciální sprej nebo balzám, jako je například Keratin Sleek Protector do české značky Brazil Keratin. Před kulmováním či žehlením se nebojte ochranu nastříkat do suchých vlasů, nezamastí je, naopak je i po úpravě zanechá krásně hebké. Stejně jako tělo a obličej, se v létě (ale i třeba v zimě na horách), naučte chránit vlasy před UV zářením nejen pomocí pokrývky hlavy, ale i vlasových olejů s UV filtrem.

Udržujte správný odstín

Někomu přirozeně sluší teplejší, někomu zase studenější odstíny. Chladnějších blond odstínů kadeřník dosahuje pomocí tónování, kdy na odbarvený vlas použije přípravek s obsahem modrých nebo fialových pigmentů, ty neutralizují žluté tóny, které vlasy přirozeně mají. Vaše blond proto bude vždy žloutnout, pokud nebudete používat speciální šampony s obsahem právě těchto pigmentů. Na domácí udržování odstínu je proto ideální novinka Silver shampoo od Brazil Keratin.