Francouzské, holandské, rybí, střídavé, zapletené, popletené, kdo se v tom má vyznat. Účesů, ve kterých mají hlavní slovo různě poskládané prameny vlasů, přibývá každým dnem a vypadá to, že lidská (kadeřnická) kreativita nemá žádných mezí.

Jsou to právě copy, které již několik let vládnou především jarnímu a letnímu období, objevují se na mnoha módních přehlídkách a jsou také často viděným prvkem na celebritách během slavnostnější události.

Znalost tvorby několika základních stylů určitě ocení různé věkové kategorie, mladší s nimi zazáří během hudebního festivalu, starší v práci či divadle. Pokud vaše znalosti a umění končí u klasického francouzského copu vytvořeného postupným zapletením tří pramenů, nebojte se požádat o pomoc kamarádku či internet.

Díky obrázkovým inspiracím, často doplněných o celý postup účesu, se z vás stane mistr přes tuto tématiku. Dozvíte se, že holandský cop se vytváří přesně opačným postupem než francouzský, že k rybímu copu si dopomůžete pouze dvěma prameny a stejně tak je možné přibírat prameny do copu pouze z jedné strany, čímž docílíte zajímavého efektu.

Zaplétejte, tvořte, přidejte květiny či nápadité ozdoby a zkuste poplést nejednu mužskou hlavu!

P.S. Z vlastní zkušenosti vím, že (několikaminutové) souboje před zrcadlem dokážou náležitě ocenit spíše ženy, ale tím se přece nenecháme odradit!

Foto: Pinterest