Přirozeně vlnité či kudrnaté vlasy nejlépe poznáte, když si je mokré po mytí zkusíte nahrnout do dlaně od konečků k hlavě a lehce zmáčknout. Pokud vlna drží a vlas se nenarovná, jsou vaše vlasy vlnité. Dříve, než ale automaticky začnete používat vlasové přípravky pro kudrnaté vlasy, ať už stylingové či pečující, je dobré se poradit s profesionálem. „Vlnité a kudrnaté vlasy jsou podstatně sušší než vlasy rovné. Doporučuji přípravky přímo určené na tento typ vlasu, aby byly hydratované a docházelo k maximální podpoře pružnosti vln. Právě elasticita je základem krásných kudrn. Kudrny a vlny se rozčesávají pouze u mytí, ideálně s maskou nebo kondicionérem. Po vysušení je už nerozčesávejte, jinak budu krepaté,“

Jak na nový účes bez poškození vlasů?

Nositelky kudrn občas touží po jejich narovnání. Mnoho z nich má však strach, aby si používáním stylingových nástrojů vlasy nepoškodily a neodrazilo se to na jejich zdraví. Je důvod k obavám? „Zdravá kudrnatá nebo vlnitá hříva se může občas narovnat. Určitě s maximální šetrností a vhodnými přípravky (nejen proti teplu), protože tento typ vlasů je mnohem náchylnější k poškození. Pokud se rozhodnete zkrotit hřívu žehličkou, rozhodně vyberte kvalitní žehličku. Doporučuji bezdrátovou Dyson Corrale. Skvěle se s ní manipuluje a brání polámání vlasu díky pružným destičkám i díky neustálé regulaci teploty“ radí Martin Tyl a dodává, že dlouhodobě narovnávaná vlnitá hříva ztratí přirozenou schopnost se vlnit, protože vlasy „zleniví“.

A vlny jsou zpět!

Pokud přirozené vlny častým narovnáváním zmizely a chcete je získat zpět, bude nutné jim věnovat nějaký čas pozornost a při každém mytí vlny podpořit správnými přípravky na podporu pružnosti, pečlivým namačkáním a ideálně vysoušením difuzérem. „Skvělý je difuzér u vysoušeče Dyson Supersonic, který má ideální tvar pro vytvoření pevné vlny. Navíc vaše vlasy nepoškodí, protože kontroluje teplotu vzduchu. Řekl bych, že pokud si myjete vlasy přibližně každý druhý až třetí den a budete důslední, tak se pružné vlny navrátí přibližně po dvou měsících,“ ubezpečuje kadeřník. V sadě s fénem Dyson Supersonic navíc najdete i hřeben se širokými zuby navržený speciálně pro kudrnaté vlasy. Pružné zuby hřebenu pomáhají vlasy při sušení vytvářet objem a tvar. S polétavými vlasy u vln pak pomáhá nástavec Flyaway, radí Martin Tyl.