Vaší poslední kolekci jste tvořila v Londýně. Je to v ní znát?

Stoprocentně! Je mladistvá, svěží, výrazná a výstřední. Nejzásadnějším trendem této kolekce je odbarvování a následné tónování vlasů.

Jak jsme na tom u nás s trendy? Dají na ně zákazníci, nebo raději zůstávají u osvědčené klasiky?

Je to tak půl na půl. Jsou zákazníci, kteří milují módní trendy, to se pak samozřejmě odrazuje i na jejich vlasech. A pak jsou klasici, kteří trendům podléhají minimálně.

A co vy sama?

Určité trendy se mi líbí, ale mám svůj vlastní styl, takže bych nešla třeba do odbarvených vlasů, protože bych se v tom necítila. V tomhle jsem více klasik.

Trpíte profesní deformací?

Určitě. Nevšímám si jen vlasů lidí kolem sebe, ale prakticky všech. Třeba i politiků. Konkrétně by mě zajímalo, co jiného by se dalo vytvořit na hlavě Trumpovi. Ta jeho žlutá barva je opravdu zajímavá.

Jaké vlasové trendy nás v této sezóně čekají?

Jednoznačně odbarvené vlasy. Různě natónované do různých odstínů. Třeba do šeda, černo-mordra, do růžova, perleťova, nebo do různých odlesků. Vlastně i ta zmíněná žlutá je momentálně trendy. Jen tedy ne v Trumpovo podání.

Kolekce Iconic 2017

Prozraďte nám jeden nejoblíbenější vlasový produkt.

Jenom jeden? Tak asi produkt Nutri Thermique. A kdyby dva, tak maska Nutritive Créme Magistrale. Oba produkty jsou z řady Nutritive od Kérastase. První produkt je mléko sérum před foukáním vlasů do hladka a maska posílí vnitřní strukturu vlasů.

Nejhorší vlasové mýty, nebo rada, kterou jste kdy slyšela?

Určitě žloutek s olejem.

Co říkáte na denní mytí vlasů? Je to opravdu tak nezdravé, jak často slýcháme?

Není. Já sama si vlasy myji každý den. Vlasy si ale nefoukám. Více než na mytí záleží na následné úpravě. Pokud si vlasy denně myjete, foukáte, kulmujete a žehlíte, pak ano – vlasy dostávají zabrat. Důležitý je rovněž výběr šamponu, některé více koncentrované produkty mohou pokožku vlasů vysušovat, nebo způsobovat alergie. Tak na to pozor. Pokud si vlasy s vhodným přípravkem ale jen myjete bez následných úprav, určitě nijak netrpí.

Jaký máte názor na současný boom přírodní kosmetiky jako jsou přípravky bez silikonů, parabenů, chemie a podobně?

Záleží na typu vlasů. Když jsou vlasy chemicky upravované – tedy barvené, nebo melírované přírodní kosmetika jim nepomůže. Na chemii se dá jen chemií.

Mohla byste nám dát nějakou radu, jak se co nejlépe o vlasy starat?

Bohužel univerzální rada pro všechny neexistuje. Každý pro své vlasy potřebuje individuální přístup. Ten je právě u nás v salonu možný probrat. Máme novou službu Easy hairstyle, kde klienta naučíme jak se o vlasy správně starat a jak si je upravovat.