Účesy celebrit, které vstoupily do historie

/ Redakce

Na Jágra, na Rachel, na Havla, na Beckhamku. Takové přirovnání jistě slyšela téměř každá kadeřnice. Připomeňte si účesy, které se díky známým osobnostem zapsaly do dějin.

Jakmile vás čeká návštěva kadeřníka, ne vždy je jednoduché vysvětlit mu jasnou představu o novém účesu. Na Jágra, na Rachel, na Havla nebo na Beckhamku – přirovnání, která se ujala, a která v různém podání slyšela již nejedna kadeřnice.

Světové celebrity vždy udávaly trendy, ať už v módě či samotném stylu, inspirovaly mnoho žen i mužů, kteří je s nadšením následovali. Krátké účesy modelky Twiggy i herečky Audrey Hepburn se staly fenoménem, které přetrvají navěky.

Audrey Hepburn

 

To hvězdný pár Victoria a David Beckhamovi mění své účesy rádi a často. Vždy je z toho hit a skoro očekávaná událost a až na malé vyjímky nemůžeme jinak než souhlasit, že jim v obou případech jejich změny sluší a komerčně se velmi vyplácí. Ať už stylově sestříhané mikádo nebo kratičké vlasy, dalo by se říct, že Victoria vlasové trendy udává a nejinak je to i u jejího manžela Davida.

top earning couples 140110

Anny Wintour to vypadá, že nedá na své mikádo dopustit. Svůj účes v podstatě nezměnila nikdy a jediná občasná změna, které je možné si povšimout je délka její ofiny.

Anna Wintour

I účes seriálové Rachel v Přátelích v podání herečky Jennifer Aniston se stal doslova kultovním. Sestříhané, jemně promelírované delší mikádo chtělo nosit ve své době mnoho žen po celém světě a i samotná herečka mu zůstala v menších úpravách věrna dodnes.

Pak tu máme účesy, které jejich majitele proslavily, ať už byly trendy či nikoliv. Své o tom jistě ví i Jaromír Jágr, jehož horní kratší sestřih a spodní “deka” se stala fenoménem 80.let. Kultovní účes má dokonce svůj oficiální název -mullet- v tomto případě je čas velmi milosrdný a tento účes snad už mnoho příznivců nenajde. I účes Václava Havla vlastně žádné trendy nepodporoval a přesto i na jeho styl se v jednu dobu nechali pánové stříhat.

Jaromír Jágr a jeho "deka"

Existuje snad ale jeden účes, o kterém by se dalo polemizovat, zda v něm někoho potkáte na ulici. A to i přesto, že i pro jeho nositelku je kultovní a velmi trendy. Marge Simpson je vždy upravenou a vysoce vyčesanou vdanou paní, která se rozevlátě objevila snad jen v několika dílech celé série Simpsonů. Malá podobnost byla snad vidět u zpěvačky Amy Winehouse a vysoký účes znovu přivedla na červený koberec i britská zpěvačka Adéle.

MARGE SIMPSON lets her hair down for the new Dove commercial USA - January 2005 Supplied by WENN

Foto: Profimedia.cz