Jakmile vás čeká návštěva kadeřníka, ne vždy je jednoduché vysvětlit mu jasnou představu o novém účesu. Na Jágra, na Rachel, na Havla nebo na Beckhamku – přirovnání, která se ujala, a která v různém podání slyšela již nejedna kadeřnice.

Světové celebrity vždy udávaly trendy, ať už v módě či samotném stylu, inspirovaly mnoho žen i mužů, kteří je s nadšením následovali. Krátké účesy modelky Twiggy i herečky Audrey Hepburn se staly fenoménem, které přetrvají navěky.

Audrey Hepburn

 

To hvězdný pár Victoria a David Beckhamovi mění své účesy rádi a často. Vždy je z toho hit a skoro očekávaná událost a až na malé vyjímky nemůžeme jinak než souhlasit, že jim v obou případech jejich změny sluší a komerčně se velmi vyplácí. Ať už stylově sestříhané mikádo nebo kratičké vlasy, dalo by se říct, že Victoria vlasové trendy udává a nejinak je to i u jejího manžela Davida.

top earning couples 140110

Anny Wintour to vypadá, že nedá na své mikádo dopustit. Svůj účes v podstatě nezměnila nikdy a jediná občasná změna, které je možné si povšimout je délka její ofiny.

Anna Wintour

I účes seriálové Rachel v Přátelích v podání herečky Jennifer Aniston se stal doslova kultovním. Sestříhané, jemně promelírované delší mikádo chtělo nosit ve své době mnoho žen po celém světě a i samotná herečka mu zůstala v menších úpravách věrna dodnes.

Pak tu máme účesy, které jejich majitele proslavily, ať už byly trendy či nikoliv. Své o tom jistě ví i Jaromír Jágr, jehož horní kratší sestřih a spodní “deka” se stala fenoménem 80.let. Kultovní účes má dokonce svůj oficiální název -mullet- v tomto případě je čas velmi milosrdný a tento účes snad už mnoho příznivců nenajde. I účes Václava Havla vlastně žádné trendy nepodporoval a přesto i na jeho styl se v jednu dobu nechali pánové stříhat.

Jaromír Jágr a jeho "deka"

Existuje snad ale jeden účes, o kterém by se dalo polemizovat, zda v něm někoho potkáte na ulici. A to i přesto, že i pro jeho nositelku je kultovní a velmi trendy. Marge Simpson je vždy upravenou a vysoce vyčesanou vdanou paní, která se rozevlátě objevila snad jen v několika dílech celé série Simpsonů. Malá podobnost byla snad vidět u zpěvačky Amy Winehouse a vysoký účes znovu přivedla na červený koberec i britská zpěvačka Adéle.

MARGE SIMPSON lets her hair down for the new Dove commercial USA - January 2005 Supplied by WENN

Foto: Profimedia.cz