Co je keratin

Keratin je sloučenina bílkovin a základních stavebních složek kůže, vlasů a nehtů lidí i zvířat. Je odpovědný za pevnost, sílu, pružnost a celkovou strukturu vlasu. Rovné vlasy jsou strukturovány podobně jako tradiční žebřík, zatímco kudrnaté vlasy jsou jako točité schodiště. Vlasy s neporušenou strukturou jsou přirozeně silné a pružné, čím častěji však vlas vystavujeme mechanické, chemické či tepelné zátěži, tím více se jeho struktura porušuje. Vlas ztrácí svou pružnost a hydrataci, výsledkem je pak „vrabčí hnízdo“. Suché vlasy, které se špatně rozčesávají, cuchají se a postrádají tvar.

Jak funguje keratinová kúra

Na rozdíl od chvilkového wow efektu silikonu, který vlas pouze obalí a může mít za následek ucpání kořínku, keratinová kúra obnovuje strukturu vlasů tím, že zažehlováním vyplňuje porézní vlas proteinem, který mu chybí. Přestože jsou díky keratinu vlasy rovnější, nejedná se o chemické narovnání vlasu, které naopak jeho strukturu aktivně nabourává. Vhodná je tak pro téměř všechny typy vlasů, zejména krepaté a vlnité.

Zvládnete to i doma

Kúru Brazilským keratinem můžete podstoupit v salonu, díky české značce Brazil Keratin ji však zvládne doma každý, kdo má žehličku na vlasy. Vlasy je třeba nejdříve umýt čistícím šampónem ze setu, který dokonale zbaví pozůstatků stylingových přípravků a silikonového nánosu. Po prosušení ručníkem následuje nanesení malého množství keratinu, jeho rovnoměrné rozčesání a vysušení fénem. V druhé fázi je třeba nanést keratin postupně do všech pramenů po celé délce a nechat působit. Po vysušení následuje zažehlení keratinu žehličkou na vlasy. Umytí vlasů se pak doporučuje nejdříve 24 hodin po zažehlení.

Z výsledných hedvábných vlasů se můžete těšit i více než tři měsíce, v závislosti na typu vlasů a péči o ně.

Omlazující keratinová kúra navržená pro regeneraci a usměrnění nepoddajných vlasů určena pro domácí použití s dlouhodobým účinkem. Díky svým účinkům umožňuje snazší úpravu vlasů. Vyhlazuje, vyživuje a obnovuje vlasová vlákna. Keratinové ošetření je vhodné pro všechny typy a druhy vlasů včetně barvených a melírovaných. Nemá vliv na změnu barvy vlasů. Doporučujeme barvit vlasy 14 dní po aplikaci keratinu. Opakování aplikace je vhodné dle potřeby, ideálně po 2-3 měsících.

Zdroj text a foto: Agentura NEJ