Více choďte

Jakmile teploty vystoupají nad třicítku, ze všech prostředků hromadné dopravy se stanou nesnesitelná místa, kterým se s radostí vyhneme. Takže si místo jízdy tramvají dáme svižnou procházku. Což je super! Není to jen skvělé procvičení celého těla, vyčistíte si také hlavu a bude se vám lépe pracovat.

Poťte se

Co na létě nesnášíme? To neustálé pocení. To ale vůbec nemusí být tak špatné, naopak. Využijte toho, že se potíte. Dostáváte tak z těla spustu toxinů. Všimli jste si někdy, jak vaše pleť v létě září? Nezakrývejte si proto pleť těžkými krémy ani líčidly a nechte ji dýchat. A když se zpotíte? Nic si z toho nedělejte, budete pak mnohem krásnější.

Vitamín D

20 minut denně strávených na slunci vám doplní potřebnou dávku vitamínu D. Takže ano, SPF je potřeba, dejte si ale 20 minut bez něj, jděte ven a načerpejte trochu energie ze slune.

Buďte venku

Lidé, kteří tráví čas venku, jsou zdravější, lépe se jim spí, cítí se lépe. Využijte krásného počasí a buďte venku, jak to jen půjde. Můžete jít třeba pracovat do parku, pokud to vaše práce umožňuje.

Vstávejte dřív

Východ a západ slunce jsou důležité indikátory spánku pro naše vnitřní hodiny. Využijte toho, že je dlouho světlo, a zkuste chodit spát a vstávat se sluncem. Vyspíte se tak dobře, jako nikdy.

Zdravé vlasy

Zahoďte na léto všechny fény, kulmy a žehličky a nechte své vlasy schnout na vzduchu. V létě vlasy rostou rychleji, tak toho využijte a dopřejte jim letní ozdravnou kůru. Navíc, v horku je stejně nejlepší mít vlasy spletené nebo v drdolu, takže úpravy teplem ani nepotřebujete.

A jak léto zvládáte vy?