UV ochrana

Stejně tak jako naše pleť, i vlasy potřebují ochranu před agresivními slunečními paprsky. Nepodceňujte proto použití ochranných produktů. Díky nim se vyvarujete spálené pěšince i extrémně vysušeným vlasům. Vsaďte na praktické produkty ve spreji, které ještě před odchodem na pláž nastříkejte do vlhkých či suchých vlasů po celé jejich délce. A rozhodně s nimi nešetřete. Během dne aplikaci klidně několikrát zopakujte.

TIP: Pokud jste odcestovali na dovolenou bez ochranného hair spreje, smíchejte alespoň pár kapek opalovacího krému s maskou na vlasy a směs naneste do vlhkých vlasů po celé jejich délce. Vlasy stáhněte do drdolu a nechte působit celý den při pobytu na pláži. Vlasy tak budou chráněné a vyživené zároveň.

Hloubková očista

Po celodenním slunění a pobytu u vody je více než důležité dopřát vlasům hloubkovou očistu. Zbavte se písku, chlóru, soli a veškerých stylingových přípravků. Vlasy umyjte vlažnou vodou (na horkou tentokrát zapomeňte) a naneste čistící šampon bez silikonu, parabenů a další chemie, který vás zbaví veškerých nečistot. Celý proces zopakujte minimálně dvakrát a nezapomeňte na kondicionér.

Masky a zábaly

Bez vlasových masek a zábalů se rozhodně neobejdete. Místo aplikace několikrát týdně je používejte při každém mytí místo kondicionéru. Naneste do vlhkých vlasů a nechte působit alespoň 10 minut. Pokud chcete intenzivní péči, zabalte maskou obalené vlasy do lehce nahřátého ručníku a nechte působit klidně celou noc.

Chytré doplňky

Stejně tak jako ochranné produkty jsou důležité i vlasové doplňky. Připište si na seznam látkové gumičky, které neponičí vaše vlasy a přitom je udrží po celý den tak, jak mají. 90’s scrunchie bude ideální a trendy volbou. Na pomoc přivolejte ještě široký kartáč, který rozčeše i ty nejrozcuchanější vlasy, a šátek nebo stylový klobouk, který vás ochrání před sluncem.