Koncentrace a síla

Cvičíte minimálně ve dvou, a ať už jste v pozici „ležící základny“ či „letce“, musíte se maximálně soustředit. Právě schopnosti koncentrace se budete cvičením učit. Dále rozvinete svou flexibilitu, vytrvalost, rovnováhu a samozřejmě také sílu.

Svaly i psychika

Acro jóga potrápí vaše svaly na nohách, pažích a hrudi, zpevní vám střed těla a protáhne všechny svaly. Mimo tělesné stránky však působí také na vaši mysl. Podobně jako u klasické jógy je jejím cílem zrelaxovat i vyčistit mysl a nabrat novou energii do každodenního života.

Budování důvěry

Specifikem acro jógy je přítomnost partnera, což s sebou nese další bonusy. Musíte vnímat nejen vlastní pohyby, ale i ty jeho. Učíte se vzájemné koordinaci, empatii a intuici a především budujete důvěru a respekt vůči druhému člověku.

Hravá kreativita

Co si budeme povídat, cvičení má být zábavné a kreativní, aby člověka naplňovalo. A to acro jóga určitě přináší. Právě cvičení s partnerem a ve skupině slibuje hravou atmosféru, tvořivost a šťastné uvolnění.

Posouvání limitů

Je zřejmé, že acro jóga není nejjednodušším cvičením a zvláště v začátcích budou pády součástí tréninků. Je to ale také skvělá příležitost k posouvání vlastních hranic, zdokonalování se a osvojování si stále náročnějších pozic a pohybů, což se zároveň stává největší motivací. Tak směle do toho!