TRX

Závěsný posilovací systém je běžným vybavením v řadě fitness studií a dnes už si ho můžete pořídit i domů. Jde o dva popruhy, které dají svalům pořádně zabrat. Existuje nepřeberné množství cviků zaměřených na jednotlivé partie – nohy, břicho, záda, ruce, ramena. Posílíte zkrátka celé tělo.

Bosu

Bosu míč už jste určitě někde viděli. Ano, je to ten divný polovičatý míč, na kterém je však každý cvik daleko náročnější. A o to také jde. Bosu, stejně jako TRX, umí potrápit každý sval na těle. Používá se z obou stran a můžete na něm nejen posilovat (dřepy, kliky, sedy lehy, plank, apod.), ale trénovat i svou stabilitu a koordinaci.

Kettlebell

Kettlebell je taková dost osobitá činka (určitě ji nepřehlédnete, vypadá jako „dělová“ koule s madlem), která si získává oblibu u čím dál více lidí. Není čemu se divit, správným tréninkem vám může dodat sílu, kondici a zbavit vás přebytečných kil. Je důležité zdůraznit slovo správný, určitě si před domácím cvičením pořádně nastudujte jednotlivé cviky nebo se poraďte s někým zkušenějším, ať si zbytečně nepřivodíte úraz.

Gumičky

Jestli hledáte vítěze o nejúspornější cvičební pomůcku, pak jsou to jednoznačně gumové pásy. Nenechte se však zmást, ony toho dokáží celkem dost. Vytvarují postavu, posílí svaly a na závěr i protáhnou tělo. V obchodech seženete hned několik typů s různým odporem (menší je ideální na protahování, větší pro posilování), a záleží jen na vás a vaší hravosti, jak si s jejich pomocí obohatíte trénink.

Flowin deska

Také v posledním případě se budeme držet efektivnosti, protože naším posledním tipem je Flowin deska, která, podobně jako výše zmíněné produkty, vypadá jednoduše, ale po pár minutách cvičení se sami přesvědčíte, že opak je pravdou. Využíváte pouze vlastní váhu těla, kloužete po podložce, čímž si budujete kondici a pěkně rýsujete tělo.