Trápí vás tato problematická partie? S ostatními partiemi jste spokojení, ale faldíky na bříšku pořád zůstávají? Řekneme si zde pár rad, jak na tuk na bříšku vyzrát.

 

1) Zapoj aerobní aktivity

2) Cviky na střed těla/core

3) Pravidelná a vyvážená strava, dostatek tekutin

4) Nestresujte se

5) neustále se neprohlížejte a nevažte se!

 

Problematické partie, to je místo, kde se nám ukládá více tuku, než na jiných částech těla. Může to být z velké části dáno geneticky. Důvodem může být i špatná strava, nedostatek pohybu a celkově špatné návyky. Avšak, kdo chce, tak hledá důvody. Všechno přeci jde, když se chce!

Aerobní cviky a cviky na střed těla

Protože naše tělo spaluje tuky v našem těle komplexně, musíme nejdříve zapojit aerobní aktivity (jízda na kole, kolečkové brusle, běhání, plavání, rychlá chůze,..). Neznamená totiž, že když budu dělat leh-sedy každý den, že se pa tuk na břiše ztratí. Posilováním totiž budujeme svalovou hmotu, která zůstane pod tukovou vrstvou a břišáky zůstanou schované. Nejdříve je tedy důležité spalovat. To neznamená, že do cvičení nemůžeme zapojit např. dřepy, které se zapojují nejen na zadek, ale i na střed těla.

Pravidelná a vyvážená strava, dostatek tekutin a žádný stres!

Součástí cvičení a dobrých výsledků je i vyvážená strava. Nemusíte si dokonale odměřovat každou porci. Soustřeďte se, aby vaše strava byla pestrá a pravidelná. Neměli byste mít pocit hladu, proto jezte cca v intervalech 3 hodin. Aby si tělo neukládalo vodu, pijte dostatečné množství tekutin. Nejlépe neperlivou vodu nebo čaj. Vyhněte se slazeným nápojům. To však neznamená, že občas si nemůžete dát skleničku džusu. Pokud jste milovníci piva nebo vína, pak pozor na množství. Alkohol totiž obsahuje vysoké množství kalorií.

Neustále se neprohlížejte a nevažte se!

Další důležitou věcí, která ovlivňuje formování vaší postavy je, jak moc často na to myslíte. Neprohlížejte se neustále v zrcadlo a váhu raději někam odložte.

Důležité je zůstat v klidu a nestresovat se. Však ono se ovoce dostaví! Chce to jen vydržet!