Nechte si jednou pro změnu vystavit předpis, který bude 100% přírodní, stejně jako zaručeně aktivní! Rodinná francouzská značka Puressentiel, specialista na přírodní léčivou kosmetiku a aromaterapii, má ve svém repertoáru kompletní řadu, která vám čistě přírodní cestou pomůže od všech projevů otravného nachlazení. Stejně jako ikonický Čistící sprej Puressentiel, jsou i přípravky z řady Dýchání nabité esenciálními oleji. V současné době jsme svědky toho, že řada medikamentů se potýká se zpochybňováním zdravotní nezávadnosti. Vedle toho stojí klinicky potvrzená účinnost esenciálních olejů, které mají na náš organismus blahodárný vliv. A jaký to je?

Neochvějná síla esenciálních olejů

Puressentiel váš domov současně zaplaví čistým vzduchem bez mikrobů – velmi snadno tak předejdete šíření další nákazy. Jako ideální prevenci před nachlazením doporučujeme v průběhu celého roku používat světový bestseller –  Čistící sprej Puressentiel, který je vhodným doplňkem řady pro lepší dýchání. Oblíbily si ho blogerky a milujeme ho i my. Jedná se o naši ranní rutinu v kanceláři, a to zejména v zimním období.

Francouzští bylinkáři z Puressentiel staví svůj základ na esenciálních olejích. A tyto rostlinné výtažky jsou skutečně základní esencí, nezbytností, pro zdravý způsob života. Aromakolog a farmakolog Pierre Franchomme upozorňuje na široké uplatnění těchto prospěšných látek: “Esenciální oleje jsou úžasně praktické multifunkční látky, někdy hubí bakterie, jindy zase viry, plísně nebo dokonce roztoče. Mají skvělé benefity pro celé dýchací ústrojí, zejména jsou užitečné v období zimních epidemií… Nesmíme zapomínat ani na jejich pozitivní dopad na přirozenou obranyschopnost.”

Vybudujte si vlastní ochranný štít!

A v čem jsou esenciální oleje pro náš organismus tak přínosné? Aromaterapeutické složky jako například tea tree, kardamom, citron, máta, pimentovník, eucalyptus, anýz, cedr, cypřiš, eucalyptus, šalvěj, borovice, hřebíček či levandule jsou přírodními bojovníky proti infekcím, pomáhají uvolňovat dýchací cesty, tlumí kašel a uvolňují křeče. Současně mají protizánětlivé účinky, stimulují imunitu, působí antisepticky a usnadňují vykašlávání.

K vytvoření vašeho osobního ochranného štítu vám také dopomohou další přírodní látky jako je propolis, který vyniká protiinfekčním účinkem. Nechybí ani med, který milujeme pro jeho zklidňující a antiseptické vlastnosti. Z říše bylinek si v Puressentiel dále přizvali na pomoc echinaceu, která je pro zimní počasí základním kamenem posílení imunity, či proskurník a diviznu, které pomáhají léčit vnější dýchací cesty.

8 osobních strážců vašeho zdraví

Léčivé produkty Puressentiel se zaměřují na čtyři hlavní potíže, které nachlazení či chřipku doprovázejí: dýchací cesty, nos, krk a přirozenou obranyschopnost. Klid namáhaným dýchacím cestám přinese Puressentiel Balzám s 19 esenciálními oleji. Přípravek je určen k masáži hrudi a horních zad či zátylku. 19 esenciálních olejů obsahuje také speciální koupel, která při lázni přináší kýžené uvolnění a snazší dýchání.

Snad nejvíce nenáviděný neduh, jakým je ucpaný nos, můžete uvolnit pomocí Hypertonického spreje do nosu Puressentiel. Pomůže vám zvlhčit sliznici i léčit zasažené oblasti v nose. Úlevu ucítíte za pár minut po aplikaci. Praktický je také inhalátor Puressentiel. I zde je vám na pomoc připraveno 19 esenciálních olejů.Vdechovat jejich vůni můžete až 5x denně.

Esenciální oleje můžete nechat také působit na unavený krk a hlasivky, které dostávají během chřipky také pěkně zabrat. Sprej do krku Puressentiel spojuje stimulační účinky propolisu a echinacey proti nachlazení, tišící účinky medu a 4 esenciální oleje v čele s povzbuzující mátou.

Podpořit však můžete i svoji obranyschopnost. Skvělé uvolnění přináší Puressentiel sprej do ovzduší s 19 esenciálními oleji. Doporučujeme ho z vaší lékárničky vytáhnout ihned při prvních příznacích nachlazení. Aplikovat ho můžete přímo do ovzduší nebo na kapesník. A proč úžasné esenciální oleje neuzamknout také do kapslí? 5 BIO esenciálních olejů usnadní vykašlávání, pomůže od ucpaného nosu a jako 15 denní kůra podpoří váš imunitní systém.

Ideální příprava na zimu, co říkáte?