Zázračné účinky koření

Už po staletí jsou některá koření známá pro své blahodárné účinky na naše tělo. Mezi super koření se momentálně řadí především kurkuma, která tělo dezinfikuje, detoxikuje a posiluje jeho obranyschopnost. Výsledkem je zvýšená imunita, pevnější a zářivější pleť a správně fungující zažívání. Dopřejte si proto třeba kurkuma latté nebo vsaďte na indickou kuchyni.

Květiny a bylinky

Voda z růží a levandulí, salát ze sedmikrásek, čaj z růžového ibišku… Květiny letos zažívají popularitu i ve stravování. Skvostné květy dokonale pozvednou vaše kulinářské umění, vylepší chuť a vypadají opravdu esteticky. Jejich hlavním benefitem je však blahodárný vliv na zdraví. Posilují srdce, působí protizánětlivě a zlepšují psychiku.

Aktivní uhlí

Tuto superpotravinu jste mohli v poslední době  zaznamenat téměř všude – v kosmetických produktech, pleťových maskách, ale v i zubních pastách. Její silně detoxikační účinky skvěle zapůsobí na vaše tělo. Pokud máte krušné ráno po prohýřené noci, nebo prostě jen stále bojujete s povánočními kily, vsaďte na kapsle z aktivního uhlí. Vaše tělo očistí od veškerých toxinů.

Super prášky

Jednoduché na přípravu a přitom maximálně účinné, takové jsou super powders. Na seznamu těch nejoblíbenějších se drží zelený ječmen, chlorella, spirulina, acai, matcha, maca, kadeřávek nebo kurkuma. Stačí přidat jednu lžičku do ranního smoothie nebo prášek jednoduše rozmíchat s vodou.