Polabí

Stezka okolo Labe patří k nejoblíbenějším cyklotrasám u nás, ovšem nemusíte se držet jen našeho území a výlet si klidně prodlužte až do sousedního Německa. Pro zajímavost, celková stezka od pramene Labe ve Špindlerově Mlýně až do německého Cuxhavenu, kde řeka ústí do Severního moře, měří 1220 km.

Foto: itras.cz

Baťův kanál

Další parádu ukrývá více jak 80 km dlouhá trasa podél Baťova kanálu na Moravě. Kdyby vám taková porce kilometrů nestačila, navazují na ní další trasy vedoucí do nejrůznějších vrchů, k zámkům a hradům, nebo třeba i do Moravské vinařské stezky. Tak si nakombinujte výlet podle vašich představ.

Foto: batacanal.cz

Třeboňsko

Rájem cyklistů je i oblast Třeboňska, která nabízí hned několik značených cyklotras v rovinatém i náročnějším terénu. Kromě nich se můžete vydat podél cyklistických naučných stezek, jež vám přiblíží historii místa a okolní přírodu. A podobně jako u Labské stezky vám ani zde nic nebrání v tom opustit hranice našeho státu a navštívit na kole třeba Vídeň.

Foto: visittrebon.cz

Lipno

Šumava, krásná příroda, čerstvý vzduch, co víc si přát. Lipensko rovněž nabízí širokou škálu značených cyklotras, ze kterých si vybere cyklista začátečník, profesionál i rodina s dětmi. Trasy mají různou délku a kopcovitost, nicméně jedna z těch nejnáročnějších stezek okolo celého Lipna vám dá dohromady celkem 108 km.

Foto: visitvltava.cz

Radhošť

A v kopcích zůstaneme, akorát se přesuneme o pár desítek kilometrů dál do Moravskoslezských Beskyd. Trasa Po hřebeni Radhoště už je sice daleko náročnější a vyžaduje větší kondičku, nicméně ta panoramata za to stojí. Jo a nezapomeňte přesedlat na horské kolo!

Foto: ceskadivocina.cz