Zhubnete a zlepšíte fyzičku

Záleží samozřejmě na konkrétním člověku a intenzitě skákání, ale se švihadlem v ruce můžete spálit 600 až 1000 kcal za hodinu. Mimo to, že vám pravidelné skákání pomůže zhubnout a zpevnit zadek a stehna, tak také podpoří růst fyzické kondice a zlepší koordinaci celého těla.

Skákejte kdekoliv

Na švihadle je krásné, že ho můžete zařadit do svého běžného tréninku či si jen pár minut zaskákat po ránu, abyste se nastartovali. Dejte akorát pozor, na jakém povrchu skáčete. Beton, kámen či jiný tvrdý povrch by vám mohl přivodit problémy s klouby.

Posouvejte svoje hranice

Začínejte klasickými přeskoky, jejich počet a případné variace provedení (na jedné noze, snožmo, střídání končetin, úzké či široké nohy) zvyšujte postupně. Důležité je nehrbit se a švihadlo točit jen z předloktí a zápěstí, pro účinek nemusíte ani skákat příliš vysoko.

Jak vybrat švihadlo

Švihadlo by nemělo být ani krátké, ani příliš dlouhé. Krčení kvůli krátké délce nebo naopak zamotávání se do dlouhého švihadla není dobře. Obecným doporučením je, že když si na něj stoupnete a natáhnete ho, mělo by vám sahat do výše ramen.