Zábava a pohyb v jednom

Možná si říkáte, že to není pořádné cvičení. Opak je ale pravdou, skákání na trampolínkách vám může pomoci zhubnout a má řadu dalších pozitivních přínosů pro zdraví. Navíc je to legrace, takže se ho nebojte zařadit do svého běžného tréninku.

Spalte kalorie

Tak jako u jiných sportů, záleží na vaší kondici, zdraví, stravování a dalších faktorech, nicméně v průměru můžete za 30 minut skotačení na trampolíně spálit zhruba 120 kalorií. Pokud zařadíte náročnější prvky, vyšplhat se můžete ještě na vyšší číslo.

Probuďte dětskou fantazii

Začít můžete na jednoduchých skocích, skákat se dá ze strany na stranu, dopředu a vzad, na jedné noze, s vysokými koleny či zapojte i běh, pokud vlastníte trampolínu větších rozměrů. Nebo si rovnou troufnete na salto?

Doma i ve fitku

Trampolínky existují v různých velikostech. Pokud i tak na ni nemáte dostatečný prostor, porozhlédněte se ve svém fitku, zda nenabízí speciální fitness kurzy, kde pod dohledem odborníka procvičíte skutečně celé tělo.

Stop rutině

Jak už bylo zmíněno, trampolínky mohou být fajn oživením klasického tréninku s řadou zdravotních pozitiv. Podporují metabolismus, stimulují lymfatický systém a zlepšují kardiovaskulární zdraví. Mimo to oproti jiným aerobním aktivitám šetří klouby a zlepšují celkovou koordinaci a stabilitu.