Seznamte se

Stále oblíbenější sportovní aktivita, která si získává čím dál větší oblibu. Pro ty z vás, co ji neznáte, seznamte se s paddleboardingem. Co k němu potřebujete? Prkno, podobné tomu na surfování, avšak delší, a dlouhé pádlo, abyste se mohli pohybovat směrem kupředu. Jelikož se pádluje ve stoje, říká se tomuto sportu také Stand Up Paddle.

Sportovní aspekt

Kromě toho, že paddleboarding považujeme za ideální aktivitu pro horké dny, které se nejlépe tráví u vody, je ideální i jako forma sportu a fitnessu. Zapojujete při něm totiž celé tělo, cvičíte si svou kondici, a zároveň trénujete rovnováhu. Ti pokročilejší z vás možná ocení i fakt, že na paddleboardu se provozují i lekce jógy.

Vodní relax

Na prkně ale nemusíte pouze cvičit nebo být nějak aktivní. Paddleboarding je i dobrý způsob, jak se zkrátka v klidu projet po vodě (rybník, jezero, řeka, moře – možností je dost!) a kochat se okolní krajinou. Je to podobný princip, jako když jdete na šlapadla – lehce cvičíte, bavíte se a užíváte si letního počasí.

Aktivita pro všechny

Přestože se na první pohled může zdát paddleboarding fyzicky náročný, není tomu tak. Důležitá je odvaha a odhodlání stoupnout si na povrch, který je vratký. Nicméně pokud tuto počáteční fázi překonáte a zkoordinujete své postavení s pádlováním, uvidíte, že ještě ten den získáte jistotu a budete brázdit vodami bez problému.

Kam vyrazit?

Paddleboarding můžete vyzkoušet i v České republice. Paddleboard si lze zapůjčit v Praze a otestovat na Vltavě, na brněnské přehradě PRÝGL, Máchově jezeře, ale například i na historickém Baťově kanálu nebo Nové Živohošti.