Redukce bolesti zad

Mnoho z nás celý den prosedí v práci a s tím se pro velkou část z nás pojí právě i bolesti zad. Ranním protahování můžete tuto nepříjemné pocity zredukovat, protože strečink snižuje tlak na páteř a okolní svaly.

Větší flexibilita

Pravidelným protahováním po ránu zlepšujete flexibilitu svého těla. Vyzkoušejte ranní protahování doma nebo se zapište na hodiny jógy ve vašem okolí. Uvidíte, že po čase budete ohebnější.

Lepší držení těla

Postavení těla mimo jiné přímo souvisí s tím, jak moc cvičíme nebo se protahujeme. Chcete-li mít rovnější záda, ranní protahování jistě vyzkoušejte. Svaly, které jsou protažené, vedou efektivně k lepšímu držení těla.

Příval energie

Ranním protahováním se po celém vašem těla rozproudí krev, která okysličí vaše svaly a dodá vám energii. Navíc, krev, která se vám dostane do mozku, přispívá následně k lepšímu soustředění, což se hodí nejen po ránu!

Konec stresu

Znáte to, když se ráno neprobudíte s čistou myslí? Vymezte si krátký čas na intenzivní protahování, kdy se nebudete soustředit na nic jiného, než na své tělo. Získáte nový náboj, uvolníte se a budete v klidu připraveni na celý den.

zdroj: yogamoo, goodrelaxation